Úterý 02 duben 2019
Čína vyslala do Mosambiku vlastní záchranný tým, aby pomohla v prevenci a kontrole epidemie v oblasti katastrofy   
Pridal tk Úterý 02 duben 2019 - 04:00:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tropický cyklon Idai si v Mosambiku vyžádal velké ztráty na životech i majetku. Čína před týdnem vyslala do Mosambiku vlastní záchranný tým, aby pomohla v prevenci a kontrole epidemie v oblasti katastrofy. Kromě záchranných a pátracích akcí si vzal čínský záchranný tým za úkol provést hygienickou a epidemickou prevenci a dezinfekční práce v řadě přeplněných míst, zejména v místech pro přesídlování lidí postižených katastrofou. V současné době se již vyskytly případy cholery v některých postižených oblastech v Mosambiku a počet obětí průjmového onemocnění také narůstá. Dezinfekční práce, kontrola a prevence infekčních nemocí po katastrofě jsou proto zvláštně důležité právě v oblastech katastrofy.

Georgina Frettoová, zodpovědná osoba místa pro přesídlení postižených lidí v Ifabě, uvedla, že v tomto místě zůstalo více než 1100 lidí bez domova po zásahu silného tropického cyklonu Idai, a nebyla provedena žádná hygienická a protiepidemická práce před příchodem čínského záchranného týmu. Jedna z místních obyvatel Beatriz Garimboová pochází z nejvíce postižené oblasti Buzi. Je velmi vděčná čínskému záchrannému týmu za jejich pomoc při provedení hygienické a protiepidemické práce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1041 sec,0.0508 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,147kB