Neděle 07 duben 2019
Čína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost"   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:18:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
4. dubna místního času se americký prezident Donald Trump setkal v Oválné pracovně Bílého domu se členem politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem, vedoucím čínské delegace v rámci všestranného čínsko-amerického ekonomicko-obchodního dialogu Liu He (Liou Che). Trump doufá, že hospodářské a obchodní týmy obou stran budou usilovat o co nejrychlejší dosažení komplexní a historické dohody, která bude přínosná nejen pro Spojené státy a Čínu, ale i pro celý svět. Čína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost".

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) při mnoha příležitostech opakovaně zdůraznil, že „Čína a Spojené státy mají důležitou odpovědnost při prosazování světového míru a prosperity".

Liu He při setkání předal prezidentu Trumpovi upřímné pozdravy a vzkaz od prezidenta Xi Jinpinga. Xi Jinping zdůraznil, že v rámci současné situace se zdravý a stabilní rozvoj čínsko-amerických vztahů týká zájmů lidí obou zemí, a také jiných národů světa, proto by měli představitelé obou zemí uplatnit svou úlohu strategického vedení. Prezident Xi dodal, že je ochoten udržovat různými způsoby těsné kontakty s prezidentem Trumpem. Věří, že pod vedením prezidentů obou zemí dosáhne rozvoj čínsko-amerických vztahů jistě větších pokroků.

Ve skutečnosti by velké země s globálním vlivem, jako jsou Čína a Spojené státy, měly společně převzít tři „globální odpovědnosti".

Za prvé, zodpovědnost za rozvoj. V dnešním světě je stále prioritou rozvoj, který vyžaduje nejen novou kinetickou energii, ale také úsilí o lepší vyváženost. Čína a Spojené státy mají jako dvě světové ekonomiky nezvratnou „globální odpovědnost". Ekonomické a obchodní spory mezi Čínou a Spojenými státy od loňského roku však zpomalily globální hospodářský růst a mnoho mezinárodních institucí snížilo očekávání globálního ekonomického růstu. WTO nedávno snížila svou prognózu růstu obchodu v letošním roce na 2,6 % z předchozích 3,7 %. Pokud Čína a Spojené státy dosáhnou za těchto okolností, vzájemně prospěšné obchodní dohody, nepochybně posílí globální důvěru a přispějí k rozvoji.

Za druhé, zodpovědnost za mír. V současné době lidstvo stále čelí mnoha výzvám, včetně šíření terorismu a vzestupu netradičních bezpečnostních hrozeb. Čína a Spojené státy jsou jako stálí členové Rady bezpečnosti OSN odpovědné za větší přínos k jistotě a stabilitě světa.

Za třetí, odpovědnost za řízení. Vzestup unilateralismu a protekcionismu vyvolal v posledních letech bezprecedentní dopad na globální vládní systém založený po druhé světové válce. Například mnoho zemí se domnívá že WTO musí projít reformou. Čína a Spojené státy mají na tuto otázku svůj názor, reforma WTO ale v konečném důsledku vyžaduje diskuzi všech členů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1553 sec,0.0865 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,151kB