Čtvrtek 11 duben 2019
Brutální útok Romů   
Pridal tk Čtvrtek 11 duben 2019 - 03:27:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V malé obci na Bruntálsku je již skoro týden napjatá atmosféra. Může za to nepochopitelný útok Romů na mladého muže.

Co přesně předcházelo brutálnímu napadení, v tom se obě strany rozcházejí. Podle výpovědi napadeného nešlo o nic závažného, pouze se prý zeptal skupinky Romů, proč postávají u jeho pozemku. Romové naopak tvrdí, že na ně muž začal pokřikovat vulgární rasistická hesla... Jenže proč by to bez důvodu dělal, vždyť Romů bylo více již ze začátku. A pouštět se dobrovolně do přesily...?

Svědci vypověděli, že na sebe obě strany cosi pokřikovaly, Romové se potom vrátili ještě ve větším počtu a snažili se proniknout na pozemek napadeného. Ten, ač se bránil, přesile podlehl.

Skupina, která čítala asi dvanáct lidí včetně žen a dětí, jej posléze napadla. Muž schytal spousty ran pěstí a kopanců, od jedné z žen prý přímo do obličeje. Bili ho i dřevěným hranolem přes záda. U toho si vyslechl také spoustu nadávek evidentně s rasovým podtextem. Toto vše potvrdili očití svědci. Policie tři nejaktivnější útočníky zadržela. Napadený skončil s četnými zraněními v nemocnici.

Útok vyvolal v obci pozdvižení. Romové nebyli místní, přistěhovali se z Anglie asi týden před útokem. Údajně již před napadením u nich zasahovala policie..O takové sousedy opravdu nikdo nestojí a tak se místní sebrali a vyšli protestovat proti těmto problémovým spoluobčanům. Nebyla to demonstrace proti Romům, protože ve vesnici dlouhodobě žije několik romských rodin a ti s "bílými" vychází naprosto v pohodě. Naopak, i místní Romové tento zbabělý útok odsoudili...

Nově příchozí Romové se prý demonstrujících obyvatel zalekli a z vesnice se odstěhovali...Obec si oddechne. Ne tak ale jejich potenciální noví sousedé...Tímto ale incident nekončí. Na události se chtějí přiživit i extrémisté, kteří údajně chystají v obci demonstrace.. Nevím ,zda je to nutné. Každopádně takto hnusný a zbabělý útok odsuzuji na plné čáře. To, že se někteří Romové neumí chovat, je známá věc. Bohužel, často se před jejich chováním přivírají oči a dělá se jako že nic. Proč proboha?? Ze strachu?? Pokud podobné osoby neumí nebo lépe řečeno nechtějí dodržovat daná pravidla, musí za to nést následky. Jsem pro to nejpřísnější potrestání! Jinak se problém bude prohlubovat a my se za nějaký čas budeme bát vyjít na ulici.

Jakub Beznoska

Zdroj: https://jakubbeznoska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708631
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1459 sec,0.0824 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,168kB