Pondělí 15 duben 2019
Má WikiLeaks pojistku „mrtvého muže“? Zadržení Assange vyvolalo spekulace   
Pridal tk Pondělí 15 duben 2019 - 03:32:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zadržení spoluzakladatele WikiLeaks Juliana Assange oživilo spekulace o takzvané „pojistce“ – velkých souborech nahraných společností. Co jsou zač a kdy budou zpřístupněny, je stále nejasné.

Sedmileté skrývání Juliana Assange skončilo ve čtvrtek, když ho londýnská metropolitní policie vytáhla z ekvádorského velvyslanectví. Jeho osud zatím není jasný. Stejně tak ale není jasné, co bude s „pojistnými“ soubory WikiLeaks, o nichž někteří věří, že jsou pojistkou „mrtvého muže“.

Má se jednat o velkou publikaci zašifrovaných dat s tím, že klíč k jejich rozšifrování bude publikován v případě, že Assange bude zadržen či zabit, nebo v případě, že WikiLeaks bude zlikvidována.

Nyní, když se Assange nachází ve vazbě, spekuluje se o tom, že klíč bude publikován. Zatím se ale nic nestalo.

První soubor tohoto typu se objevil už v roce 2010 na stránce Afghan War Diary. Zakódovaná složka je nápadně velká.

„Když se cokoli stane Assangovi či stránce (WikiLeaks), tak bude publikován klíč. Poté nebude žádný způsob, jak zabránit šíření informací jako divokého ohně, protože mnoho lidí již má kopie,“ prohlásil tehdy jeden z korespondentů CBS.

Od roku 2010 WikiLeaks publikovala další složky podobné této – žádná z nich nebyla otevřena.

Velikost složek vede ke spekulacím, že obsahují více inkriminujících informací. Také ale mohou být uměle „nafouknuty“, aby byla zvětšena jejich velikost.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mksu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3443 sec,0.0732 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,147kB