Pondělí 15 duben 2019
Íránský ministr zahraničí varoval před následky rozhodnutí USA o ASIR   
Pridal tk Pondělí 15 duben 2019 - 03:34:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodnutí USA zařadit Armádu strážců islámské revoluce (ASIR, část íránských ozbrojených sil) na seznam teroristických organizací bude mít následky, o tom budou brzy informovány hlavy MZV všech států, prohlásil íránský ministr zahraničí Mohamed Džavád Zaríf.

„Dnes budou odeslány dopisy ministrům zahraničí všech států o těchto akcích (pozn. rozhodnutí USA o ASIR), které je varují před následky bezprecedentních a nebezpečných aktivit USA, a také o rozhodnutích, které budou muset v souvislosti s tím schválit,“ cituje Zarífovo prohlášení agentura IRNA.

Zarif dodal, že zaslal také dopisy generálnímu tajemníku OSN Antoniu Guterresovi a RB OSN ohledně „protizákonných aktivit USA a velmi nesprávné americké politice v regionu.“

Prezident USA Donald Trump učinil v pondělí prohlášení, že zařadí Armádu strážců islámské revoluce na seznam zahraničních organizací, které USA považují za teroristické.

Hlava íránského MZV Džavád Zaríf se odvolal na „zákon o boji proti porušení lidských práv a s dobrodružnými a teroristickými akcemi USA v regionu“ a obrátil se na íránskou bezpečnostní radu s návrhem na uznání Ústředního velení USA (CENTCOM) za teroristický útvar.

Íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti odsoudila a označila za nebezpečný krok rozhodnutí USA o uznání Armády strážců islámské revoluce (ASIR) za teroristickou organizaci, a uvalila na USA odpovědnost za následky tohoto rozhodnutí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mkwk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0913 sec,0.0366 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,147kB