Středa 15 květen 2019
Pompeo vyzval Rusko, aby přestalo podporovat Madura   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:26:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo vyjádřil naději na to, že Rusko přestane podporovat venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. Řekl to dnes na tiskové konferenci po rozhovorech s ruským ministrem zahraničních věcí Sergejem Lavrovem.

Poznamenal, že Spojené státy a Rusko mají rozdílné názory vůči Venezuele. Podle Pompea řekl Lavrovovi, že Washington chce udělat „všechno proto, aby si obyvatelé Venezuely vybrali demokratickou cestu“.

„Spojené státy a další země věří, že přišel čas, aby Maduro odešel a ukončil tak utrpení venezuelského lidu. Doufáme, že ruská podpora Madura skončí,“ řekl.

Ruský ministr zase řekl, že „demokracie se nedá zavést silou“.

„Hrozby, které jsou adresovány vládě Madura, hrozby, které přicházejí z úst oficiálních představitelů americké administrativy a hrozby pana Guaida, neustále zdůrazňují právo zvát k vnějšímu zásahu, ale nemají nic společného s demokracií,“ poznamenal Lavrov.

Lavrov také předal Pompeovi memorandum o amerických zásazích do záležitostí Ruska.Sergej Lavrov
© Sputnik / Maksim Blinov

Lavrov obvinil USA ze situace kolem íránské jaderné dohody
V úterý se Mike Pompeo sešel se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Soči. Ruský ministr zahraničí poznamenal, že existuje velké množství vzájemných podezření ve vztazích mezi oběma mocnostmi, ale vyjádřil naději, že jejich vůdci jsou schopni vést zodpovědný a konstruktivní dialog.

Na základě výsledků rozhovoru uspořádali oba ministři tiskovou konferenci, která se konala před jejich plánovaným setkáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Dříve média uváděla, že Mike Pompeo zrušil moskevskou část cesty do Ruska. Došlo k tomu kvůli jednání ohledně Íránu v Bruselu. Už dříve americký ministr zahraničí zrušil návštěvu Berlína a Grónska, aby se koncentroval na íránský problém. Minulý týden Teherán v době ročního výročí amerického odstoupení od jaderné dohody informoval o ukončení dodržování řady bodů Společného komplexního akčního plánu a omezujících opatření – v části, která se týká zásob obohaceného uranu a těžké vody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzfQ


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0924 sec,0.0398 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,172kB