Neděle 28 červenec 2013
Doubravku opanovaly pohádky   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2013 - 11:44:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teplice - „Mami, mami, Červená karkulka,“ zavýskne rozjásaně čtyřletá Monika Hlaváčková z Teplic a záhy strachy zkoprní. Vedle její oblíbené postavičky stojí vlk. Jak je to možné? V sobotu 27. července na hradě Doubravka se mohly děti díky práci občanského sdružení Z pohádky do pohádky setkat s postavami z pohádek a večerníčků. Slunečný den s tropickými teplotami přilákal na tuto akci necelé čtyři stovky lidí. Divák zde mohl vidět Macha a Šebestovou, vodníka s rusalkou, draka, jehož střežily dvě půvabné elfky, samozřejmě krále a královnu a další postavy a postavičky. Asi nepovedenější bylo peklo i s čerty, které ztvárnili Posetičtí přátelé starých tradic, se nimiž děti hrály kostky o svou duši. U většiny postav byly i soutěže. Například Mach s Šebestovou měli hlavolamy a děti u nich kreslily, u vodníka se rybařilo, u Ferdy mravence zase hrály kuželky.
„Koná se tady pohádková akce s názvem z Pohádky do pohádky,“ říká naší redakci Kateřina Martínková z občanského sdružení Z pohádky do pohádky a pokračuje, „akce je celodenní bude zakončena strašidly. Tady na Doubravce to děláme prvním rokem, ale máme za sebou už dvě takové akce, kdy první byla na Kostomlatském hradě a druhá v Oseku na Rýzmburku.“
Jak Kateřina Martínková dále říká, akce je putovní, ale nevylučuje možnost, že by se tady na Doubravce mohla opakovat.
Den pokročil a i slunce zmírnilo svou sílu. Bylo to znát na návštěvnosti. Loupežníci měli plné ruce práce, aby ukazovali své řemeslo, dokonce unesli i královnu. Kocour v botách proti nim nepochodil, proto bylo povoláno královské vojsko v podání skupiny historického šermu Páni z Kostomlat, kteří loupežníky přemohli a královnu vysvobodili. Děti též mohli shlédnout pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících.
Přiblížil se závěr celé akce a pohádkové postavy se změnily na strašidla. Představení ukončila jedenáctá hodina večerní.
„No, nám se to tady moc líbilo a jsme spokojeni,“ říká návštěvník pan Kettner z Kladrub na závěr.

(Text, foto: Siegfried Neumaier)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1080 sec,0.0383 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,263kB