Pondělí 12 srpen 2019
Zpráva MMF potvrdila nesprávnost amerického označení Číny za manipulátora směnného kurzu   
Pridal tk Pondělí 12 srpen 2019 - 05:41:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní měnový fond (MMF) vydal 9. srpna čtvrtou zprávu o jednání s Čínou v tomto roce, ve které uvedl, že měnový kurz RMB (Renminbi) odpovídá základní čínské ekonomice. To odráží, že americké označení Číny za manipulátora směnného kurzu není správné.

Mezinárodní měnový fond jako právní orgán pro stabilizaci mezinárodního měnového systému vysílá na základě čtvrtého článku svých ustanovení každý rok pracovní skupinu na jednání s členskými ekonomikami. V květnu roku 2015 vydal Mezinárodní měnový fond výsledky průzkumu, podle kterých nebylo RMB podceněno. Po skončení nedávného jednání s Čínou MMF znovu zopakoval, že měnový kurz RMB odpovídá čínské ekonomice a není očividně podhodnocen ani nadhodnocen.

Podle nově vydané zprávy MMF tvořila v roce 2018 pozitivní bilance jenom 0,4 % HDP a v roce 2019 se tento poměr pohyboval kolem 0,5 %. Tento výsledek dokazuje, že Čína nemanipulovala měnový kurz, aby získala nespravedlivé konkurenční výhody. Zástupce Mezinárodního měnového fondu téhož dne na veřejném telefonickém zasedání pro média řekl, že Čína dosáhla pokroku na straně flexibility RMB a MMF podporuje Čínu v dalším upevňování flexibility svého měnového kurzu. Takový postoj je v souladu s čínským měnovým systémem a také ukazuje reformu měnového systému směrem k marketizaci.

Čína od roku 2005 realizovala sérii reforem na základě tržní poptávky a podle trhu vytvořila měnový systém v souladu s poptávkou a nabídkou na trhu. Reformy systému se upevnily a flexibilita měnového kurzu se posílila. Kolísání měnového kurzu je nejefektivnější metoda pro čelení tlaku ze zahraničí, Čína vždy zdůrazňovala, že flexibilní měnový kurz je stabilizátorem pro makroekonomiku, mezinárodní příjmy a výdaje. Čína jako druhá největší ekonomika a odpovědná ekonomika světa vždy dodržovala své sliby ze summitu G20 o měnového kurzu, nikdy nemanipulovala směnný kurz RMB kvůli konkurenčním výhodám ani nepovažovala měnový kurz za prostředek při obchodních sporech.

Krátkodobé znehodnocení RMB je výsledkem změny poptávky a nabídky na trhu. USA vyvolaly obchodní spory ve světovém rámci, což zvýšilo obavy trhu.

Po zveřejnění zprávy Mezinárodního měnového fondu mnoho amerických odborníků v rozhovoru uvedlo, že tato zpráva ukazuje, že Čína nemanipulovala měnový kurz, americká strana zneužila své silné postavení v mezinárodním finančním a obchodním systému a její obchodní a finanční opatření vůči Číně jsou nezodpovědná.

Někteří Američané s ideály jednostrannosti a obchodního ochranářství ignorují výsledky šetření Mezinárodního měnového fondu, pohrdají multilaterálními principy a dohodami celého světa, často pomlouvají Čínu, vyvolávají další nepořádek a zhoršují nestabilitu světové ekonomiky. Doufáme, že tito lidé si jasně uvědomí tendenci, budou respektovat dohody mezinárodního společenství, dobře prostudují tuto zprávu Mezinárodního měnového fondu, budou objektivně pohlížet na měnový kurz RMB a rychle se vrátí zpět na správnou cestu pro řešení sporů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1297 sec,0.0699 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,018,200B