Úterý 10 září 2019
Pákistánský prezident Árif Alví se setkal s Wang Yi   
Pridal tk Úterý 10 září 2019 - 03:40:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pákistánský prezident Árif Alví se včera v Islámábádu setkal s členem čínské Státní rady a ministrem zahraničních věcí Wang Yi (Wang I).

Árif Alví uvedl, že Pákistán považuje Čínu za nejdůvěryhodnějšího přítele a upřímně oceňuje dlouhodobou podporu a pomoc Číny ve všech aspektech. Pákistánská strana doufá, že Čína bude i nadále dosahovat nových pokroků v procesu svého národního rozvoje a výstavby. Jakýkoli pokus o izolaci Číny a o zabránění čínskému rozvoji selže a Pákistán se pevně staví proti takovým pokusům. Pákistánská strana poblahopřála k velkým úspěchům Nové Číny za uplynulých 70 let po jejím založení. Pákistánská strana je ochotna prohloubit spolupráci s Čínou v boji proti terorismu, aby účinně chránila bezpečnost občanů a projektů Číny v Pákistánu.

Wang Yi uvedl, že Čína je ochotna spolupracovat s Pákistánem na budování bližšího čínsko-pákistánského společenství osudu v nové éře. Díky tomu se čínsko-pákistánský hospodářský koridor stane, prostřednictvím prohloubení spolupráce v různých oblastech, demonstračním projektem kvalitního rozvoje Pásma a stezky. S ohledem na nejistou mezinárodní a regionální situaci je ještě důležitější posílit strategickou komunikaci a spolupráci mezi Čínou a Pákistánem. Čínská strana poděkovala Pákistánu za jeho pevný postoj v otázkách týkajících se klíčových zájmů Číny, včetně Tchaj-wanu, Hongkongu a Xinjiangu (Sin-ťiang). Čína také nadále pevně podporuje pákistánskou stranu při zajišťování národní suverenity, důstojnosti a územní celistvosti a při ochraně jejích legitimních práv a zájmů.

Během návštěvy v Pákistánu se Wang Yi také setkal s pákistánským premiérem Imranem Chánem, pákistánským ministrem zahraničí Shahem Mahmoodem Qureshim a pákistánským náčelníkem štábu armády Qamarem Javedem Bajwou a zúčastnil se 3. dialogu ministrů zahraničí Číny, Afghánistánu a Pákistánu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0722 sec,0.0298 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,033kB