Úterý 10 září 2019
Spojené státy doufají, že obnoví jednání s Tálibánem   
Pridal tk Úterý 10 září 2019 - 03:41:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 8. září uvedl, že jednání mezi USA a Tálibánem se „od nynějška" zastavilo a doufá, že se v budoucnu obnoví.
Mike Pompeo téhož dne při rozhovoru uvedl, že Spojené státy již povolaly zpět Zalmaye Khalilzada, zvláštního zástupce americké vlády pro usmíření v Afghánistánu, k vypracování dalšího akčního plánu.

Na otázku, zda se jednání mezi oběma stranami zastavilo na dobu neurčitou, Pompeo řekl, že doufá, že v budoucnu bude jednání obnoveno, to ale závisí na Tálibánu, Tálibán musí USA dokázat, že splní požadavky předložené USA při jednání.

Americký prezident Donald Trump 7. září na sociálních médiích řekl, že kvůli útoku Tálibánu v Kábulu zemřelo 12 lidí, včetně amerického vojáka. Proto zrušil tajné setkání s vůdcem Tálibánu a s afghánským prezidentem plánované na 8. září a přerušil jednání mezi USA a Tálibánem.

Mluvčí Tálibánu Zabihullah Mujahid 8. září na Twitteru napsal, že rozhodnutí o zrušení vyjednávání poškodilo důvěryhodnost Spojených států. „Američané utrpí kvůli zrušení dialogu více ztrát než kdokoli jiný," ale Tálibán věří, že Spojené státy se nakonec vrátí k jednacímu stolu.   

Afghánský prezidentský palác vydal 8. září prohlášení, podle kterého nedosáhnou žádné mírové rozhovory očekávaných výsledků bez účasti afghánské vládní delegace. Míru lze dosáhnout, pouze pokud Tálibán přijme příměří a zahájí přímý dialog s afghánskou vládou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0810 sec,0.0431 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,036kB