Čtvrtek 12 září 2019
„Máme co splácet a i proto jsem tady.“ Zeman v Srbsku jednal s Vučićem a připustil odvolání uznání Kosova   
Pridal tk Čtvrtek 12 září 2019 - 03:27:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman pokračuje ve své třídenní návštěvě Srbska. Dnes dopoledne jednal se srbským protějškem Aleksandrem Vučićem, oba státníci následně vystoupili na tiskové konferenci. Srbský prezident označil Zemana za drahého přítele, Zeman opanoval, že máme co splácet.

Tisková konference v Bělehradě začala po jednání obou prezidentů. Z úst obou státníků zazněla vážná slova.

Srbský prezident Aleksandar Vučić při tiskové konferenci označil českého prezidenta za „drahého přítele“. Následně ocenil Miloše Zemana, že je skutečný přítel srbského národa. Podle Vučiće je Zeman člověk, který myslí vlastní hlavou a pracuje v zájmu svého národa.

Vučić také zdůraznil, že Česko je jedním z největších investorů v Srbsku. Tématu Kosovo se oba státníci také nevyhnuli.

„Mluvili jsme o politice, o našich vztazích s Prištinou. Hodně jsem se od Miloše Zemana naučil. Srbsko chce vstoupit do Evropské unie, ale nebude se stydět za své dobré vztahy s Ruskem a Čínou, naopak jsme na to hrdí,” prohlásil Vučić a znovu ocenil českého prezidenta. Například uvedl, že jeho projev nemá nikdy takovou váhu, jako projev Miloše Zemana. „Děkuji vám za návštěvu, doufám, že se v Srbsku budete cítit jako doma,“ dodal Vučić.

„Odmítám tvrzení o malé zemi“

Následně se slova chopil český prezident Zeman, který odmítl slova o malé zemi. Následně ještě jednou poděkoval Srbsku za podporu v letech 1938 i 1968.

„Na cestě z letiště jste mně překvapeně řekl, že jsme dvojčata. Myslím, že je to v mnohém pravda, protože obě dvě země jsou střední velikosti, já odmítám tvrzení o malé zemi. A obě dvě země mají společné osudy. Ještě jednou bych chtěl poděkovat Srbsku za to, že se za nás postavilo v roce 1938 i v roce 1968, kdy nás okupovali Sověti. Máme co splácet a i proto jsem tady,” uvedl na úvod tiskové konference Miloš Zeman.

Český prezident nadále upozornil na velkou účast českých podnikatelů.

„Dorazilo padesát špičkových podnikatelů z České republiky. Naše delegace informovala pana prezidenta o všech otázkách, které jsou spojeny se vzájemnou spoluprací. I já sám jsem byl překvapen, jak hluboká tato spolupráce je. Závěrem bych řekl několik provokativních vět, protože byste mi nevěřili, kdybych provokativní nebyl,” řekl Zeman a pokračoval.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Hs7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1582 sec,0.0705 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,400kB