Čtvrtek 03 říjen 2019
„Není to první americký ministr, který lhal.“ V Sýrii tvrdě odpověděli na Pompeovo prohlášení o chemických útocích   
Pridal tk Čtvrtek 03 říjen 2019 - 04:12:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský ministr zahraničních věcí Walid Muallem řekl, že Mike Pompeo hovořící o chemických útocích v Sýrii není první americký minisr zahraničních věcí, který učinil nepravdivé prohlášení.

Ve čtvrtek ministr zahraničí USA Mike Pompeo uvedl, že syrské orgány 19. května v provincii Latákie používaly chemické zbraně. Syrské úřady opakovaně odmítaly obvinění z chemických útoků. Ruský náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Veršinin v komentáři k Pompeovým slovům vyjádřil politování nad tím, že USA učinily toto prohlášení před dokončením vyšetřování OSN, a uvedl, že by to mohlo nepříznivě ovlivnit proces politického urovnání v Sýrii.

„Už jsem říkal, že je to lež celkově i v podrobnostech. Co se týče Pompea, není to první americký ministr zahraničních věcí, který lhal. Jsme svědky mnoha příkladů lži jak od něho, tak i od jeho předchůdců,“ sdělil syrský ministr libanonské televizní stanici al-Mayadeen.

Syrské orgány už prohlásily, že nikdy nepoužívaly chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu ani teroristům a celý chemický arzenál země byl vyvezen ze Sýrie pod kontrolou OPCW.

Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov dnes také prohlásil, že USA hrají v Sýrii nebezpečnou hru.

„Dlouho jsme upozorňovali naše americké kolegy i světové společenství na to, že Spojené státy a koalice hrají nebezpečnou hru na východním břehu Eufratu, snaží se použít kurdský faktor k vyřešení svých geopolitických úkolů a tímto úkolem je izolovat východní pobřeží Eufratu od zbývajícího území Sýrie, to je očividné,“ řekl Lavrov během svého vystoupení na 16. každoročním zasedání Valdajského klubu v Soči.

Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharová dříve uvedla, že Spojené státy se ve svých zprávách o údajném používání chemických zbraní vládními silami v Sýrii opírají o neověřené zdroje, včetně zdrojů od teroristických skupin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9VGu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1422 sec,0.0680 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,268kB