Úterý 08 říjen 2019
Turecké letectvo zaútočilo na základnu Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:35:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké letectvo zaútočilo na základnu arabsko-kurdských jednotek Syrských demokratických sil v syrské provincii Hasaka. Informuje o tom Ikhbariya.

Turecké letadlo zaútočilo na velitelství kurdských sil v blízkosti města Al-Malikiyah v provincii Hasaka na severovýchodě Sýrie, informují média. Zatím nejsou žádné informace o obětech útoku.

Syrský státní kanál Ikhbariya informuje o tureckém útoku proti SDF ve vesnici Tell Tawil poblíž Al-Malikiyah.

Dva mosty byly zničeny na hraničním přechodu na hranici Sýrie a Iráku v důsledku leteckého útoku ze strany Turecka, uvádí rádio Sham FM.

„Turecké útoky na hraničním přechodu Semalka na hranici s Irákem vedly ke zničení dvou mostů na severovýchodě provincie Hasaka,“ dodává rádiová stanice.

Daný hraniční přechod kontrolují arabsko-kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF).

„Dočasná opatření“

Turecké kroky v severovýchodní Sýrii jsou dočasným opatřením, uvedl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşogl během telefonického rozhovoru s íránským ministrem zahraničí Mohammadem Džavádem Zarífem.

„Během telefonátu zdůraznil Mevlüt Çavuşoglu, že Turecko respektuje územní celistvost Sýrie a oznámil, že krok Turecka v tomto regionu je dočasný,“ uvádí se v prohlášení íránského ministerstva zahraničí.

Íránský ministr zahraničí zase zdůraznil, že Teherán vystupuje proti vojenským operacím a považuje za nezbytné respektovat územní celistvost Sýrie a vytvořit tam stabilní a bezpečnou situaci.

Zarif dále poznamenal, že uplatňování tzv. Adanské dohody, kterou uzavřela Ankara a Damašek před více než 20 lety, je ten nejlepší způsob, jak řešit obavy Turecka a Sýrie.

Zpráva o rozhovoru dvou ministrů byla zveřejněna íránským ministerstvem zahraničí na pozadí informace, která se objevila v syrských médiích o tom, že Turecko zaútočilo na oblasti Sýrie, ležící poblíž hranice s Irákem.

Damašek přítomnost tureckých sil na hranicích Sýrie, které tam provádějí operaci proti kurdským silám, opakovaně označoval za nezákonné a vyzýval Ankaru, aby stáhla vojáky.

Dříve Syrské demokratické síly oznámily, že americké síly ustoupily z území na severu Sýrie, jež hraničí s Tureckem, čímž porušily dohodu uzavřenou s kurdskými spojenci. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan dále řekl, že američtí vojáci opouští území na severu Sýrie, kde plánuje Turecko vojenskou operaci proti kurdským silám.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Yft

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0865 sec,0.0332 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,175kB