Úterý 08 říjen 2019
OSN je znepokojena, že úřady USA nedávají ruským delegátům víza   
Pridal tk Úterý 08 říjen 2019 - 02:38:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OSN je znepokojena tím, že ruští delegáti, kteří se měli zúčastnit práce výborů Valného shromáždění, nedostali víza. Informoval o tom oficiální zástupce generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric.

„Tato otázka nás znepokojuje. Opakovaně jsme ji pokládali několika různým úřadům hostitelské země,“ řekl Dujarric.

Ve čtvrtek první náměstek zástupce Ruské federace při OSN Dmitrij Poljanskij uvedl, že Spojené státy nevydaly víza některým ruským delegátům, kteří plánují účast na práci prvního výboru OSN pro otázky odzbrojení a mezinárodní bezpečnosti. Ruská delegace zastává názor, že zmíněný výbor OSN by neměl začínat oficiální činnost, dokud všichni ruští delegáti nezískají víza.

Podle náměstka zástupce Ruské federace v OSN v Ženevě Andreje Bělousova víza dosud neobdrželo celkem 6 až 7 ruských delegátů. Diplomat také navrhl přesunutí zasedání z New Yorku do Vídně nebo Ženevy kvůli americké vízové politice.

Dříve velvyslanectví USA v Rusku nevydalo víza části ruské delegace pro účast na 74. zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. Krátce předtím došlo k nevydání amerických víz pro ruskou delegaci směřující na konferenci o Dohodě o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (CTBT).

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Ykg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1096 sec,0.0561 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,169kB