Úterý 03 prosinec 2019
Rusko vytvoří radiolokační prostor na ochranu před raketami s plochou dráhou letu   
Pridal tk Úterý 03 prosinec 2019 - 06:33:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podél ruských hranic má být vytvořen celistvý radiolokační prostor, který umožní včas zaznamenat odpálení raket s plochou dráhou letu, lety vojenských letadel a další cíle ve vzduchu, informovalo Ministerstvo obrany RF.

V Rusku dnes mají celistvý radiolokační prostor varování před raketovým útokem. Systém se skládá z radarů typu Voroněž, jež umožňují sledovat odpálení balistických raket.

Nový radiolokační systém bude podle Ministerstva obrany RF analogický. Má se skládat ze zahorizontálních radarů typu Kontejner, z nichž první byl uveden do provozu minulou neděli. Další radar tohoto typu má chránit Arktidu.

Nový radar je testován od 1. prosince 2018. Dálka detekce je zajištěna zachycením radiového signálu odraženého od ionosféry.

Hlavní konstruktér Kontejneru Michail Petrov sdělil, že nový radar dokáže objevit stealth letouny ve vzdálenosti tři tisíce kilometrů. Dodal, že jedním z nejsložitějších úkolů radaru při zpracování signálu je zjištění takových cílů jako bombardéry, rakety s plochou dráhou letu nebo palubní letectvo na pozadí zemského povrchu a rušení.

Nový radarový systém zachytí stealth letouny

Nový zahorizontální radar Vzdušně-kosmických sil RF Kontejner, který zahájil v neděli bojovou službu v Mordvinské republice, dokáže zaregistrovat stealth letouny ve vzdálenosti tři tisíce kilometrů, sdělil Petrov novinářům.

„Letadla zkonstruovaná podle technologie stealph pro nás nejsou neviditelná, stejně je vidíme, doprovázíme, objevujeme ve vzdálenosti přibližně tři tisíce kilometrů,“ řekl.

Poznamenal, že přijímací anténa nového radaru zachytí signál, který se vrací z Evropy, zemí Perského zálivu, Číny, Kazachstánu, atd. Signál vysílá středisko, jež se nachází desítky kilometrů od radaru. V novém radaru byl uplatněn princip odrážení signálu od ionosféry.

„Podobné radary zatím nikdo nemá. Vyvíjejí je v USA, Velké Británii, Francii, aktivně pracuje Čína, fungující vzorky mají v Austrálii. Avšak v takové sestavě, s takovým silným software, nemají nikde na světě,“ prohlásil hlavní konstruktér. Dodal, že systém může také doprovázet jednotlivé objekty, například malé, jako je třeba civilní Cessna.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A8JW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1293 sec,0.0661 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,267kB