Čtvrtek 09 leden 2020
EU uznala, že existují problémy v dialogu s USA   
Pridal tk Čtvrtek 09 leden 2020 - 06:25:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vystoupila s projevem na své bývalé univerzitě a představila svou vizi pro budoucnost vztahů mezi Británií, EU a USA. Absolvovala univerzitu London School of Economics.

Ve svém projevu, věnovaném z větší části Brexitu, se také dotkla témat jako NATO, vztahy s USA a obchodní válka s Čínou.

Evropská unie v současnosti čelí potížím v dialogu se Spojenými státy, doufá však v řešení problémů, uvedla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

„Doufám ve spolehlivost transatlantického partnerství. Samozřejmě, že teď máme problémy (ve vztazích) s Bílým domem. Ale vracíme se zpět k více než 70leté historii přátelství, která byla postavena na milionech kontaktů v oblasti vědy, kultury, podnikání a osobních vazeb. To vše je významný základ a díky němu budeme schopni vyřešit všechny neshody,“ řekla šéfka Evropské komise při středeční přednášce.

Co se týče NATO, sdělila šéfka Evropské komise, že je hluboce přesvědčena, že článek 5 o kolektivní obraně NATO vždy bude hlavním aspektem této organizace. Podle ní je Severoatlantická aliance nejsilnější vojenskou aliancí na světě a je to tak i dobře.

Ve svém projevu der Leyenová řekla, že EU nikdy nebude vojenskou aliancí, je mnohem širší a má naprosto odlišné prostředky a nástroje. „V posledních třech a půl letech jsme začali budovat Evropskou obrannou agenturu, která je doplňkem NATO. Je to také v zájmu Aliance, protože 22 členských států EU jsou také členy NATO,“ řekla šéfka Evropské komise. NATO je velmi důležité, ale podle Ursuly von der Leyenovou také potřebuje EU.

„Co se tyká Číny, je důležité, kde stojíme pohromadě. Je velmi jasné, že nikdy nezapomeneme, odkud pocházíme, a na které straně stolu sedíme,“ zdůraznila.

Von der Leyenová poprvé ve funkci dorazila do britské metropole na setkání s premiérem Borisem Johnsonem, s nímž bude jednat o připravovaném odchodu země z Evropské unie. Británie pravděpodobně EU opustí po měsících odkladů za 23 dní, tedy na konci ledna.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AWvW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0599 sec,0.0245 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,021,536B