Pátek 10 leden 2020
Dnešní Německo po vzoru nacistů a bolševiků chce odebírat děti odpůrcům islamistů   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:59:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řízení o odebrání dětí z politických důvodů? Nikoli těm matkám, které se vrátily od IS, ale kurdské aktivistce. Tak jsem zvědavej kolik lidí se toho chytne. Tuhle všichni plakali, když na kurdy zaútočil Erdogan. Vím, už si to nepamatujeme, je to přece jen už pár měsíců. Zozan G. z Oberhausenu a její děti navštěvují pro-kurdské demonstrace. Soud pro rodinu nyní zahájil řízení pro odebrání dětí z její péče kvůli její blízkosti k PKK. Nejmladšímu z jejích pěti dětí jsou tři roky - a musí chodit k soudu.

Na začátku loňského roku proběhla v celé Evropě solidární akce zaměřená na podporu hladovících kurdských vězňů v Turecku, včetně Leyly Güvenové, členky pro-kurdské strany HDP. Güven a stovky dalších protestovaly hladovkou proti pokračující izolaci zakladatele Kurdistánské strany pracujících PKK, Abdullaha Öcalana, jehož strana je v Turecku a Německu zakázána po dvě desetiletí. V Německu Kurdové také demonstrovali solidaritu s hladovkáři.

Zozan se rozhodla být politicky aktivní po bojích o kurdské město Kobane v roce 2015. Pak následoval Afrín a hladovka kurdských vězňů. Chodila na demonstrace a děti brala s sebou.

Právní zástupce rodiny Tim Engels je postupem úřadů zděšen: „Pokud vím, je to poprvé v nové historii Spolkové republiky, že takový proces se spustil z čistě politických důvodů,“ říká Tim Engels. Podobné postupy proti pravicovým extremistickým rodinám nejsou známy. Dokonce i s matkami, které sympatizují s IS a které vzaly své děti do válečných zón v Iráku a Sýrii, je pro úřady pro mládež obtížné zahájit řízení, týkající se péče o děti.

Pro Engelse je to známkou toho, že řízení v Oberhausenu má sloužit zejména „anti-kurdské represi“: „To je precedens.“ „Vědí, že slabou stránkou matky jsou její děti,“ říká Zozan G., ale je odhodlána pokračovat v práci pro kurdskou věc: „Prosazujeme nejen práva Kurdů, ale i práva všech lidí.“

Zdroj: NRZ.de
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1661 sec,0.0689 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,442kB