Středa 22 leden 2020
V Rusku byla jmenována nová vláda. Šojgu a Lavrov na svém postu zůstávají   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:30:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno zvolený ruský premiér Michail Mišustin představil na setkání s tamním prezidentem Vladimirem Putinem svůj seznam kandidátů na post ministrů. Kdo usedne na různých postech?

Uvádí se, že Vladimir Putin podepsal nařízení O struktuře federálních orgánů výkonné moci. Prezident označil složení nové vlády za vyvážené a popřál úspěch Mišustinovi a jeho kabinetu.

Seznam (staro)nových ministrů

Podle nejnovějších informací na postu ruského ministra obrany zůstává Sergej Šojgu, stejně jako bude i nadále ministrem zahraničí Sergej Lavrov. Ministrem zemědělství bude opět Dmitrij Patrušev a ministrem energetiky Alexandr Novak, který tento post zastává již od roku 2012. Šéfem resortu dopravy zůstává Jevgenij Dietrich.

Ministrem zdravotnictví se nově stal Michail Muraško a v čele ministerstva práce a sociálních věcí usedne Anton Koťjakov. Co se týče dalších ministrů, situace je taková: Vladimir Kolokolcev (ministr vnitra), Anton Siluanov (ministr financí), Maxim Rešetnikov (ministr pro hospodářský rozvoj), Olga Ljubimova (ministryně kultury), Denis Manturov (ministr průmyslu a obchodu), Alexandr Kozlov (ministr pro rozvoj Dálného východu a Arktidy), Oleg Matycyn (ministr sportu), Sergej Kravcov (ministr školství), Dmitrij Kobylkin (ministr přírodních zdrojů a ekologie), Maksut Šadajev (ministr pro digitální rozvoj, komunikaci a hromadnou komunikaci), Vladimir Jakušev ( ministr stavebnictví, bydlení a komunálních služeb), Jevgenij Ziničev (ministr pro civilní obranu, mimořádné události a likvidaci následků přírodních katastrof), Konstantin Čujčenko (ministr spravedlnosti).

Další členové vlády a ostatní změny

Pokud jde o prvního místopředsedu vlády, budem jím Andrej Bělousov, zatímco Dmitrij Grigorenko se stane místopředsedou vlády. Seznam dalších vicepremiérů je následující: Viktoria Abramčenko, Taťjana Golikova, Jurij Borisov, Dmitrij Černyšenko, Jurij Trutněv, Alexej Overčuk a Marat Chusnullin.

Uvádí se také, že Putin zrušil Ministerstvo pro záležitosti severního Kavkazu s tím, že se jeho funkce přesunuly na Ministerstvo pro hospodářský rozvoj RF. Zároveň bude vláda nyní dohlížet na činnost Federálního úřadu pro dohled nad zdravotnictvím, Federální služby pro státní registraci, katastr a kartografii Ruské federace (Rosreest) či Federální biomedicínské agentury FMBA. Naopak Federální agentura pro správu státního majetku (Rosimuščestvo) bude spadat pod ministerstvo financí místo ministerstva pro hospodářský rozvoj.

Mišustin dne 15. ledna přijal Putinův návrh stát se předsedou vlády. Stalo se tak po rezignaci předchozí vlády vedené Dmitrijem Medveděvem.

Demise ruské vlády

Vláda a premiér Dmitrij Medveděv učinili dne 15. ledna prohlášení o demisi. Stalo se tak po poselství hlavy státu Federálnímu shromáždění, ve kterém promluvil o celé řadě základních změn v ústavě. Vladimir Putin přišel zejména s návrhem, aby Státní duma získala právo nejen schválit, ale také navrhnout kandidaturu premiéra. Za několik hodin navrhl prezident na post premiéra Michaila Mišustina.

Následující den schválil Mišustina na tomto postu i parlament. Celkem 383 poslanců podpořilo jeho kandidaturu, proti nehlasoval nikdo a 41 poslanců se zdrželo hlasování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bd57

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0688 sec,0.0293 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,038kB