Středa 05 únor 2020
Někteří američtí politici chtějí využít epidemii ke zbohatnutí, to je naprostý rozmar   
Pridal tk Středa 05 únor 2020 - 03:37:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celá Čína v posledních dnech usiluje o boj proti epidemii nového koronaviru, mezinárodní společenství také různými způsoby poskytuje Číně pomoc a vyjadřuje podporu. Ozývají se však také nesouhlasné hlasy, které narušují mezinárodní úsilí o prevenci epidemie. Například nedávné tvrzení amerického ministra obchodu Wilbura Rosse, že vypuknutí epidemie v Číně může pomoci urychlit návrat zpracovatelského průmyslu do Spojených států. Takový klam byl mezinárodním společenstvím široce napaden a kritizován jako chladnokrevný a zoufalý tah, a stal se cílem veřejné kritiky.

Epidemie je pro celé lidstvo běžná výzva a její šíření nezná hranice. Čínská vláda v současné době přijala nejkomplexnější a nejpřísnější preventivní a kontrolní opatření, z nichž mnohá dokonce překračují požadavky Mezinárodních zdravotních předpisů, jejichž cílem není pouze ochrana čínského lidu, ale také ochrana obyvatel světa.

Jako jediná supervelmoc světa však Spojené státy nejenže Číně neposkytly žádnou podstatnou pomoc, ale také se ujaly vedení při přijetí komplexního zákazu vstupu čínských občanů a při vytváření a šíření paniky. Klam amerického ministra obchodu Wilbura Rosse postrádá nejmenší smysl pro morálku a soucit a odhaluje extrémní sobectví některých politiků ve Spojených státech, což odráží, že stále trvají na myšlení hry s nulovým součtem a jsou paranoidní, myslí si, že všechno, co je pro Čínu špatné, je pro Spojené státy dobré.

Zdá se, že pan Ross není jen chladnokrevný, ale také mu chybí základní ekonomický zdravý rozum.

Současná epidemie bude mít nevyhnutelně dopady na čínskou ekonomiku, ale tyto dopady budou pouze dočasné. Unikátní výhody a vitalita čínského trhu jsou dlouhodobé, základní trend růstu čínské ekonomiky se nezmění. Nadnárodní společnosti mohou dosáhnout dlouhodobého rozvoje pouze tehdy, pokud budou pokračovat ve spolupráci s Čínou. Relevantní statistiky ukazují, že od 2. února 2020 darovalo 188 podniků v Číně financovaných ze zahraničí 1,096 miliardy čínských yuanů na boj proti epidemii, a mají důvěru v budoucí rozvoj Číny.

Lidé zaznamenali, že Čína přijímá různá opatření na minimalizaci dopadů epidemie. Čínská lidová banka uvedla ve dnech 3. a 4. února na trh likviditu v celkové hodnotě 1,7 bilionu yuanů a realizovala čisté investice do likvidity ve výši téměř 550 miliard yuanů, čímž zajistila dostatečnou likviditu na trhu. Hlavní světové hospodářské organizace a ratingové agentury ohledně toho vyjádřily své uznání.

Světová banka prohlásila, že čínská vláda má politický prostor k reakci na epidemii a už oznámila, že investuje na trh značnou likviditu, což pomůže zmírnit ekonomické ztráty způsobené epidemií.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1309 sec,0.0612 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,337kB