Neděle 01 březen 2020
Putin a Rúhání projednali situaci v Idlibu   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:22:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidenti Ruska a Íránu Vladimir Putin a Hasan Rúhání projednali situaci v Idlibu a oznámili, že je nutná úplná realizace dohod, které byly dosaženy v astanském formátu, oznámilo tiskové oddělení Kremlu. Rúhání také zdůraznil, že situace v Idlibu se nesmí stát záminkou pro vměšování USA.

„Věcně byla projednána situace v Sýrii v kontextu zvýšeného napětí v Idlibské zóně deeskalace. Byl vyjádřen společný názor o nutnosti úplné realizace dohod dosažených v astanském formátu, které se týkají především boje proti terorismu, zároveň je potřeba ctít suverenitu a územní celistvost Sýrie,“ uvádí se ve zprávě.

Vměšování USA v syrském Idlibu

Během telefonického rozhovoru s ruským kolegou prezident Íránu Rúhání také promluvil o tom, že nelze připustit, aby se téma syrského Idlibu stalo záminkou pro zásah USA do této otázky.

„Opakovaně bylo zdůrazňováno, že syrský problém je možné vyřešit pouze politickou cestou a bude vyřešen dialogem. Ale nesmíme dopustit, aby se situace v Idlibu stala záminkou pro vměšování a zneužití USA syrského tématu,“ oznámil Rúhání Putinovi, jak vyplývá z prohlášení na oficiálním webu íránského prezidenta.

Společný komplexní akční plán

„Byla projednána také situace okolo realizace Společného komplexního akčního plánu o íránském jaderném programu. Byla zdůrazněna důležitost zachování této dohody, která je významným faktorem podpory mezinárodní bezpečnosti,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B7as
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0739 sec,0.0297 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,090kB