Středa 04 březen 2020
Teroristé, které podporuje turecká armáda, se v Idlibu pokusili odpálit výbušniny s chemickými látkami   
Pridal tk Středa 04 březen 2020 - 12:29:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Až patnáctičlenná skupina teroristů, podporována tureckou armádou, se v Idlibu pokusila odpálit výbušniny s jedovatými chemickými látkami, informuje ruské Centrum pro smíření znesvářených stran v Sýrii.

V centru uvedli, že se podařilo získat důkazy neúspěšné provokace s použitím chemické zbraně ve východní části Idlibské deeskalační zóny.

„Za účelem zmaření posunu syrských vládních vojsk v západních čtvrtích Sarakíbu a následného obvinění z použití chemické zbraně se 2. března večer až patnáctičlenná skupina teroristů pokusila odpálit výbušniny společně s nádobami, které byly naplněny jedovatými chemickými látkami,“ uvádí se ve zprávě ruského centra.

Nadále centrum uvádí, že 3. března se při odvetných akcích syrských jednotek podařilo shromáždit důkazy o pokusu provokace teroristů.

„3. března během odvetných akcí jednotek syrských vládních vojsk proti teroristům skupiny Hayat Tahrir al-Sham ve východní části Idlibské deeskalační zóny byly získány nevyvratitelné důkazy neúspěšné provokace s využitím chemické zbraně,“ uvádí se ve zprávě centra.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B9bs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0727 sec,0.0258 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,092kB