Pátek 06 březen 2020
Žádat Čínu, aby se omluvila, je nepřiměřené a směšné   
Pridal tk Pátek 06 březen 2020 - 03:26:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Stigma je horší než samotný virus. Dovolte mi znovu zdůraznit, že stigma je náš nejhorší nepřítel."

Na nedávné tiskové konferenci Světové zdravotnické organizace (WHO) vyjádřil generální ředitel Tedros Adhanom Ghebreyesus hluboké znepokojení nad stigmatem, které se objevilo v globálním boji proti epidemii.

Čína jako první země, kde byla epidemie odhalena, čelí nejvýznamnějším „stigmatizujícím" útokům. Některá západní média bez jakéhokoli faktického základu nazývají koronavirus „čínským virem". Někteří američtí politici uvedli, že koronavirus je biochemická zbraň uniklá z wuhanské laboratoře a šíří další nekonečné zvěsti a poskvrňují Čínu. Moderátorka Fox TV ve Spojených státech nedávno falešně prohlašovala, že „nový koronavirus se objevil v Číně" a žádala Čínu, aby se formálně omluvila.

Měli bychom se této moderátorky zeptat na epidemii chřipky H1N1, která propukla v roce 2009 v USA, rozšířila se do 214 zemí a regionů a po celém světě si vyžádala téměř 300.000 úmrtí. Kdo žádal USA, aby se omluvily? A co víc, není jisté, kde virus vznikl. Čína je stejně jako ostatní země obětí tohoto viru. Čína přijala nejucelenější, nejpřísnější a nejdůkladnější preventivní a kontrolní opatření, kterými nejen v nejvyšší míře ochránila životy a zdraví svých lidí, ale také účinně zajistila celosvětovou bezpečnost veřejného zdraví.

Společný inspekční tým odborníků Číny a WHO nedávno vydal průzkumnou zprávu, která uvádí, že Čína přijala proti tomuto dříve neznámému viru nejodvážnější, nejflexibilnější a nejaktivnější preventivní a kontrolní opatření v historii a úspěšně zabránila vzniku nejméně 100.000 případů a vytvořila silnou první linii obrany proti mezinárodnímu šíření choroby. Za to Čína a Číňané zaplatili obrovskou cenu na životech a materiálních nákladech.

Zahraniční vedoucí týmu odborníků WHO Bruce Aylward s dojetím řekl: „Musíme uznat příspěvek lidí z Wuhanu, svět je vám dlužen." Ve zvláštním rozhovoru pro čínskou mediální organizaci China Media Group (CMG) Bruce Aylward řekl, že úspěchy Číny a Číňanů musí být respektovány, zejména s ohledem na tak kritickou epidemii, „Čína vytvořila standard pro svět".

Epidemie se šíří po celém světě. Do 18:00 hodin dne 4. března bylo hlášeno více než 13.000 potvrzených případů v 76 zemích mimo Čínu. Některé z těchto zemí ohlásily případy neznámého původu.

Je zřejmé, že neexistuje žádný vědecký základ pro tvrzení, že virus vznikl v Číně. Označování nového koronaviru za „čínský virus" některými médii je nesmírně nezodpovědné.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1338 sec,0.0675 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,095kB