Pátek 06 březen 2020
To je vážně nehorázné. Média informovala, že patnáct vrcholných manažerů České televize získalo za loňský rok na mzdách a odměnách přes 46,5 milionu korun!   
Pridal tk Pátek 06 březen 2020 - 03:55:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je vážně nehorázné. Média informovala, že patnáct vrcholných manažerů České televize získalo za loňský rok na mzdách a odměnách přes 46,5 milionu korun! Každý z 15 top manažerů si tedy v roce 2019 přišel v průměru na 3,1 milionu korun hrubého, tedy 258 tisíc měsíčně! A Česká televize navíc tají, kdo kolik dostal! Ta Česká televize, která ostatní peskuje a kádruje, je sama netransparentní! Je to výsměch českým občanům. Takhle to dál nejde a není možné, aby vedení ČT z koncesionářských poplatků mělo takovéto nehorázné odměny!

Česká televize uvedla, že „údaj o výši mzdy a odměn bez zohlednění úkolů a odpovědnosti dané osoby nemá opodstatnění a přínos z hlediska přispění k diskuzi ve věcech veřejného zájmu“. To je nehorázný výsměch! Koncesionáři nemají právo vědět, kdo kolik bere z jejich peněz?

O výši mzdy u vedoucích pracovníků rozhoduje generální ředitel, tedy Petr Dvořák, který si sám přijde na velmi pěkné peníze –jeho základní měsíční plat je 242 tisíc korun hrubého. Rada ČT mu k ročnímu platu 2,9 milionu korun může schválit maximální odměnu ve výši kolem 2,4 milionu. V minulých letech ji vždy dostal!

Rozpočet České televize je 6,674 miliardy korun. Na mzdy je vyčleněno 2,040 miliardy korun pro téměř tři tisíce zaměstnanců. Jejich průměrná mzda dosahuje 43 693 Kč.

Prosazujeme přeměnu České televize na příspěvkovou organizaci se stanoveným a kontrolovatelným rozpočtem, která bude objektivně informovat o dění ve světě a České republice. Hnutí SPD prosazuje a bude prosazovat zrušení koncesionářských poplatků.

Bohužel vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM v pondělí 18. listopadu 2019 odmítla podpořit návrh poslanců SPD na rozšíření okruhu lidí osvobozených od úhrady koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu. Poslanci SPD navrhovali zrušit koncesionářské poplatky starobním a invalidním důchodcům a samoživitelům, kteří pečují o nezletilé dítě, a také lidem a domácnostem s příjmy pod čtyřnásobek životního minima.

Jsme přesvědčeni o tom, že právě těmto skupinám obyvatel by měl stát zlevňovat život, a nikoliv jim ukládat poplatky. Osvobodit od poplatků navrhujeme také ústavní zařízení, která poskytují péči nemocným a seniorům. Poplatky jsou v podstatě forma daně, kterou Česká televize a Český rozhlas vybírají, aniž jejich hospodaření podléhá odpovídající kontrole.

Hnutí SPD nadále prosazuje a bude prosazovat úplné zrušení koncesionářských poplatků. Česká televize se musí zpět vrátit zpět do rukou českých občanů.

Vedení České televize

1. Jiří Dvořák generální ředitel
2. Vít Kolář ředitel korporátních vztahů a komunikace
3. Jan Maxa ředitel vývoje pořadů a programových formátů
4. Milan Fridrich ředitel programu
5. Zdeněk Šámal ředitel zpravodajství a sportu
6. Václav Myslík ředitel výroby
7. Denisa Kollárová ředitelka marketingu a nových médií
8. Milan Cimirot ředitel techniky a provozu
9. David Břinčil finanční ředitel
10. Jan Souček ředitel televizního studia Brno
11. Tomáš Šiřina ředitel televizního studia Ostrava
12. Petr Koliha výkonný ředitel ČT :D
13. Tomáš Motl výkonný ředitel ČT art
14. Jiří Ponikelský výkonný ředitel ČT sport
15. Hynek Chudárek výkonný obchodní ředitel 16. Michal Kratochvíl výkonný ředitel techniky

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0968 sec,0.0364 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,097kB