Neděle 08 březen 2020
WHO: mezinárodní společenství by se mělo ponaučit z čínské zkušenosti v boji proti epidemii nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:06:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus a zdravotničtí odborníci dne 5. března v Ženevě uvedli, že opatření přijatá Čínou odrážejí její politické výhody a mobilizují všechny Číňany. Svět by se měl ponaučit z čínské úspěšné zkušenosti v boji proti epidemii nového typu koronaviru.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že pokud nejvyšší vedení vlády nebo vedoucí představitel státu řídí a koordinují práci všech úřadů, přinese to kvalitativní změny v reakčních opatřeních. „Když jsme šli do Pekingu, viděli jsme opatření přijatá Čínou a prezident Xi osobně řídí práci na prevenci a kontrole epidemie. Správná opatření mohou mobilizovat celé úřady a celou společnost, aby každý mohl na epidemii reagovat jako na svou vlastní odpovědnost. Pokud tak učiníme, můžeme virus úspěšně zadržet," dodal šéf WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus mimo jiné uvedl, že kromě mobilizace síly různých vládních orgánů je třeba i mobilizovat celou společnost a všichni lidé, aby dosáhly pokroku v boji proti epidemii nového koronaviru.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1147 sec,0.0662 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,092kB