Úterý 10 březen 2020
EU chystá zradu statečných Řeků bránících hranice   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 04:17:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes má přiletět do Bruselu turecký prezident Recep Erdogan (AKP). Stálý předseda Evropské rady Belgičan Charles Michel zveřejnil informaci, že s ním bude jednat o „modernizaci celní unie“ a „zvýšení flexibility vízové politiky pro migranty.“ Dnes večer začíná v Bruselu i plenární zasedání Evropského parlamentu. Schůze byla kvůli koronaviru přeložena ze Štrasburku do Bruselu. Nechápu k čemu to je. Obě budovy – ve Štrasburku i v Bruselu – jsou skloželezobetonové krabice protkané klimatizací. V obou by se koronavirus šířil stejně.

Naše frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci za SPD, navrhuje pravý opak toho, o čem chce s Erdoganem jednat Michel. Večer vystoupí jménem frakce italský předseda Marco Zanni a bude navrhovat zařadit do programu jednání bod o situaci na řecko-turecké hranici. Navrhoval to už na Konferenci předsedů, což je europarlamentní obdoba organizačního výboru, která připravuje program schůze. Lidovci, socialisté a zelení na Konferenci předsedů návrh na zařazení tématu tureckého migračního útoku na řeckou hranici EU vetovali. Zanni téma navrhne večer znovu a rozhodne se hlasováním všech europoslanců.

Máme připravený písemný návrh rezoluce, na níž jsme pracovali minulý týden. Chceme, aby europarlament vyzval Radu k okamžitému pozastavení celní unie s Tureckem. Do doby, než Erdogan ukončí vojenské a hybridní migrační útoky na vnější hranici EU v Řecku. V praxi by to znamenalo okamžité zavedení cel na veškeré zboží dovážené z Turecka. Do návrhu řešení současné migrační krize, předkládaném frakcí ID, jsem přispěl návrhem na okamžité zavedení vízové povinnosti pro Turecko. Včetně turistických víz. Řada džihádistů z Islámského státu se do EU dostala jako údajní turisté z Turecka.

Navrhujeme také okamžité zastavení vyplácení migračního výpalného, na němž EU posílá Turecku 9 miliard eur ročně. Chceme tyto peníze okamžitě poslat Řecku na zvýšené výdaje s obranou vnější hranice EU proti invazi migrantů organizované tureckou vládou a bezpečnostními složkami.

Návrh stálého předsedy Rady Charlese Michela považuji za "dýku do zad" statečných Řeků, kteří nás všechny brání na hranicích. Podle informací, které mám z bruselského zákulisí, má pojem „zvýšení flexibility vízové politiky pro migranty“ znamenat vydávání zjednodušených a zrychlených víz pro migranty, kteří se snaží probít přes řecké policisty a vojáky do EU. Tahle nálepka do pasu by všem afghánským, pákistánským, somálským a nigerijským kriminálníkům, které Erdogan nechal vyzvednout z věznic a nahnal je na řeckou hranici, měla umožnit LEGÁLNÍ VSTUP do EU. Charles Michel mi připadá jako ten zmrzačený zrádce, který perské invazní armádě ukázal boční cestičku, kudy mohli vpadnout do zad statečným Sparťanům, kteří u Thermopyl roku 480 pr. n. l. bránili Řecko před invazí barbarů z východu.

Zásadně nesouhlasím s jakýmkoli návrhem na rozšiřování celní unie s Tureckem. Přesně o to totiž půjde v rámci jednání o „modernizaci celní unie“. Na Turecko by měla být uvalena trestná cla za to, že útočí na členskou zemi EU. Nemá mu být dána možnost rozšiřovat exporty do EU. A tím lákat nadnárodní korporace k dalšímu přesunu továren z EU do Turecka. Jestli si pánové něco takového dohodnou, tak to bude muset být schváleno v Radě a v Evropském parlamentu. Pokud nám něco takového předloží, budu hlasovat proti. A celá naše frakce také. A doufáme, že tentokrát nebudeme sami.

EU dělá zásadní chybu, že pod tlakem migračního vydírání vůbec připouští diskuse o takových návrzích. Nejde o nic jiného, než o další formu výpalného Turecku. S návrhem se vrátil z Turecka minulý čtvrtek Charles Michel, který tam spěšně odletěl po skončení jednání Rady ministrů vnitra, na níž Řekové požádali o vyslání policejních posil na hranici. Michel letěl do Ankary a ani si nezjistil, že Erdogan byl tou dobou „na koberečku“ v Moskvě. Požadavky převzal od Erdoganových ministrů.

Vladimír Putin nám ukázal, jak se má s Erdoganem jednat. Audienci mu udělil v kremelském sále carevny Kateřiny Veliké, během jejíž vlády ruská vojska porazila Turky v 15 bitvách a vybojovala pro Rusko přístup k Černému moři. Putin donutil Erdogana v Moskvě podepsat příměří se Syrskou arabskou armádou. Tureckem podporovaní džihádisté už sice vyhlásili, že jej nehodlají respektovat, a nadále v Idlibu bojují. Turecká armáda v Idlíbu zatím dodržuje příměří se syrskými vládními vojsky a nestřílí na ně. Zatím - neboť Erdogan, povzbuzen slovy podpory z EU a v očekávání peněz už vyhlásil nový přesun zbraní a vojáků do Idlíbu. Pochopil dobře, že výzva, aby Evropa stála po boku Turecka proti Putinovi, našla své adresáty.

Autor: MUDr. Ivan David
Europoslanec SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1478 sec,0.0988 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,101kB