Úterý 10 březen 2020
USA přesunuly do Evropy strategické bombardéry B-2   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 11:43:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA přesunuly do Evropy strategické stealth bombardéry B-2 Spirit, oznámilo to ve zprávě pro tisk Evropské velení Ozbrojených sil USA.

Bombardéry, jejichž počet nebyl uveden, přiletěly v pondělí z letecké základny v Missouri na leteckou základnu na portugalských Azorských ostrovech. Zúčastní se cvičení NATO Defender Europe 2020. V průběhu letu nad Atlantikem byly bombardéry dotankovány ve vzduchu za pomoci tankovacích letounů KC-10 Extender.

„Letadla budou působit na různých vojenských objektech v zóně odpovědnosti Evropského velení. Přesun strategických bombardérů poskytne členům posádek možnost obeznámit se s eventuálním evropským válčištěm a ukazuje podporu spojenců a partnerů ze strany USA,“ uvádí se ve zprávě.

Podotýká se přitom, že „rozmístění strategických bombardérů B-2 Spirit v Evropě umožní obeznámit členy jejich posádek se zvláštnostmi letů na tomto válčišti a ukáže oddanost USA podpoře spojenců a partnerů“.

„Součinnost s našimi spojenci v NATO a partnerskými zeměmi na válčišti a také s jinými jednotkami Letectva USA napomůže pohotovosti sil a také nám umožní upevňovat trvalé strategické vztahy nezbytné pro čelení širokému okruhu globálních výzev.“

Podotýká se rovněž, že letecká základna Lajes má strategickou polohu pro podporu bojových akcí z hlediska spěšného přesunu letectva a také zajištění globálního spojení s velením a podpory společných operací NATO.

Jak bylo oznámeno loni v říjnu, USA přesunuly na předsunutou základnu Fairford ve Velké Británii leteckou skupinu ve složení čtyř strategických bombardérů B-52H, za dobu pobytu v Británii vykonaly americké bombardéry sérii cvičných letů, mj. nacvičily útoky na cvičné cíle na řadě polygonů evropských členských zemí NATO. Kromě toho vykonaly lety v blízkosti ruských hranic na Baltu, v Černém moři a také v blízkosti ruských základen v Sýrii.

Koncem srpna minulého roku přesunuly USA do Anglie dočasně tři strategické stealth bombardéry B-2 Spirit. Vykonaly řadu cvičných letů v oblasti britských ostrovů a cvičily také krátká přistání pro dotankování na tak zvaných operativních letištích na Islandu a na portugalských Azorských ostrovech.

Manévry naplánované na duben a květen roku 2020 budou největší po ukončení studené války. Pro nacvičení bojových akcí se jich zúčastní vedle evropských vojáků NATO také přes 20 tisíc amerických vojáků a desítky tisíc jednotek vojenské techniky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCzd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0804 sec,0.0296 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,094kB