Úterý 10 březen 2020
WHO: Pneumonie nového koronaviru se pravděpodobně stane pandemií, ale situace je zatím kontrolovatelná   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 13:52:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pneumonie nového koronaviru, která se rozšířila ve více než 100 zemích a regionech a vyžádala si přes 100 tisíc pacientů, se stala skutečnou hrozbou světové pandemie, ale je to první pandemická nemoc v historii, kterou lze udržet pod kontrolou. 9. března místního času to v Ženevě na tiskové konferenci řekl generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros Adhanom Ghebreyesus zdůraznil, že rozhodnutí vlád, podniků, sídlišť, rodin a jednotlivců může ovlivnit vývoj epidemie. Rozhodná včasná akce může zpomalit šíření viru a zabránit infekci. Zkušenosti ukazují, že většina nakažených lidí se může zotavit. Z 80 tisíc případů hlášených v Číně se 70 % uzdravilo.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že i pokud by byla pneumonie nového koronaviru označena za pandemii, lze ji stále udržet pod kontrolou. Je to jen otázka času. Vyzval také všechny země, aby usilovaly o vítězství v této bitvě.

V současné době Čína, Ázerbájdžán, Korejská republika, Saúdská Arábie a další země přispěly k boji WHO proti epidemii téměř 300 miliony amerických dolarů. WHO už poslala osobní ochranné prostředky do 57 zemí a regionů a pošle je do dalších 28 zemí a regionů. Kromě toho plánuje poslat laboratorní materiály do 120 zemí a regionů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1167 sec,0.0552 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,089kB