Čtvrtek 12 březen 2020
USA ztrácí čas na prevenci epidemie   
Pridal tk Čtvrtek 12 březen 2020 - 04:14:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po tvrdé práci to trvalo jen více než měsíc a Čína účinně zvládla epidemii. Údaje ukazují, že 9. března počet nově diagnostikovaných případů ve Wuhanu poprvé klesl pod 20. Mimo Wuhan nebyly v provincii Hubei potvrzeny žádné nové případy po dobu pěti po sobě jdoucích dnů a v provinciích mimo Hubei nebyly po tři po sobě následující dny potvrzeny žádné nové místní případy. Jak 9. března zdůraznila Světová zdravotnická organizace (WHO), epidemie v Číně končí.

Současně počet případů ve Spojených státech stále roste. Do 19:00 EST 9. března, více než 30 států ve Spojených státech potvrdilo případy koronaviru, deset států vyhlásilo stav nouze a celkem nejméně 704 potvrzených případů s 26 úmrtími.

Taková je situace prevence a kontroly epidemie ve Spojených státech, v jedné z nejrozvinutějších zemí na světě. První případ byl ve Spojených státech diagnostikován už 20. ledna, ale ještě před deseti dny vláda USA zastávala tento postoj:

„Riziko pro Američany je stále velmi nízké a výroba vakcíny postupuje velmi hladce."

„Spojené státy připravily roušky, ale nemusí je potřebovat."

„Lidé se mohou vyléčit z nového koronaviru jako ze chřipky."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0721 sec,0.0291 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,088kB