Čtvrtek 12 březen 2020
Církev může být na Slovensku potrestána za to, že odmítá dodržovat opatření proti koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 12 březen 2020 - 04:21:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský premiér Peter Pellegrini je připraven zahájit sankce proti místní pravoslavné církvi, pokud nebude dodržovat opatření přijatá v rámci boje proti šíření koronaviru, uvádí televizní kanál TA3.

V pondělí se počet nakažených virem COVID-19 na Slovensku zvýšil na 10 lidí. Toto číslo nezahrnuje rodinu čtyř slovenských občanů, kteří trvale pobývají v Rakousku a vykazují během testování pozitivní výsledek, údaje o nich zaznamenávají rakouské zdravotnické úřady.

Předseda vlády připomněl, že krizový štáb, v jehož čele stojí, zakázal od úterý na 14 dní veškeré masové veřejné akce včetně bohoslužeb a vedení katolické církve přijalo příslušná opatření. Podle Pellegriniho však vedení pravoslavné církve na Slovensku odmítlo zrušit své bohoslužby.

„Jsem překvapený a zklamaný tímto jednáním, církev existuje proto, aby pomáhala lidem, a ne proto, aby ohrožovala veřejné zdraví kvůli sobeckému dodržování tradic,“ řekl premiér.

Pellegrini má v úmyslu obrátit se na vedení pravoslavné církve na Slovensku s požadavkem, aby změnilo svůj názor a činy. Podle Pellegriniho mohou úřady republiky považovat činnost pravoslavné církve za ohrožení veřejného zdraví a reagovat na to příslušnými opatřeními.

„Pokud oni (vedení pravoslavné církve) nebudou respektovat pokyny a budou tvrdě stát na svém, budu první, kdo proti nim zahájí nezbytné sankce,“ zdůraznil předseda vlády.

Zároveň se v prohlášení na webových stránkách Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku, podepsaném metropolitou Rostislavem a arcibiskupem Jurajem, uvádí, že nehledě na epidemii pravoslavná církev na Slovensku považuje za svou povinnost připomenout věřícím nutnost zajištění jejich duchovních potřeb.

„Je nutné zdůraznit všem těm, kteří se obávají, že se mohou nakazit při líbání svatých ikon nebo pitím z jednoho poháru během společných bohoslužeb, že svaté přijímání (eucharistie) nebylo, není a nikdy nebude příčinou nemoci a smrti, ale naopak je zdrojem nového života v Kristu, rozhřešení a uzdravení duše a těla,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: TV TA3, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0770 sec,0.0302 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,089kB