Pátek 13 březen 2020
Antidemokratická galerka   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:35:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sněmovní poslanec Stanislav Berkovec se prý dopustil nejvyššího hříchu, když svým kolegům zaslal mail, ve kterém hodnotil kandidáty do Rady České televize. Hutný pokřik spustili ti, kteří jsou zpravidla spojováni s „pražskou kavárnou“ či s „chvilkaři proti demokracii“, přisátí k televiznímu rozpočtu a opoziční politici s propachtovanými křesly na Kavčích horách.

Je ovšem skutečně něco špatného na kroku S. Berkovce, který pouze informoval o pro a proti jednotlivých kandidátů? Šlo přitom o jeho osobní názor. Jde zjevně o běžný předvolební postup, jak dokumentoval svými zkušenostmi z klubu ODS Václav Klaus ml., dokonce bych řekl, že velmi rozumný. Ne všichni si totiž vyslechli, a je to pochopitelné, vystoupení nominovaných v Berkovcově výboru. Mnohem horší jsou praktiky, kdy nějaký stranický boss, aniž by se vědělo proč, dává pokyny k volbě toho či onoho, hlasování pro to či ono, v některých případech dokonce pod pohrůžkami např. umístění na kandidátce v dalších volbách.

Útoky na S. Berkovce mají ovšem ještě jeden aspekt, který svědčí o licoměrnosti. Nemyslím, že si pamatuji špatně a tak se ptám, kdo tady okolo volby nových členů rady jako první rozpoutal štvanici proti Luboši Xaveru Veselému a zejména proti Haně Lipovské? Kdo požadoval komunistickou volbu aklamací a vyhrožoval demonstracemi na „obranu“ tzv. veřejnoprávní České televize, když nebudou zvoleni ti "praví"? Nebyli to čistě náhodou stejní lidé a skupiny, které dždí síru na Stanislava Berkovce?

Myslím, že jde o typickou ukázku dvojích metrů v myšlení a jednání antidemokratické galerky. Právě jí navzdory by v dubnu do Rady České televize měla být zvolena dehonestovaná ekonomka H. Lipovská. Je přece také třeba, aby někdo konečně nakoukl pod pokličku hospodaření marx-leninistů, kteří soudí, že kdo v České televizi pracuje, toho televize je.

Petr Meduna

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1346 sec,0.0736 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,093kB