Pátek 13 březen 2020
Rozumní schvalují stanovisko vlády   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 19:07:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanovisko strany ROZUMNÍ k vyhlášení nouzového stavu a opatřením vlády, vyplývajícím z tohoto režimu.

Schvalujeme zpřísnění. Navíc si myslíme, že by bylo vhodné UZAVŘÍT HRANICE CELÉ REPUBLIKY, tak jak to nařídila slovenská vláda. Přes ČR jezdí občané Polska, kteří pracují v těch státech, kterých se omezení vyplývající z vyhlášení nouzového stavu týká ( to jest Německo, Rakousko, Francie, Itálie a pod.). Zastavují v restauračních zařízeních na trasách tranzitu přes ČR, benzinových pumpách a pod. Tito projíždějící mohou použít přímou trasu do Německa. Slovenská vláda je v tomto ohledu jednoznačnější.

Rozumní doporučují uzavřít hranice i pro pracovníky pracující v příhraničí v Německu a Rakousku. Doporučit jim, aby si po dobu karantény zařídili bydlení v místech svého pracoviště. Zvláště v Německu je situace alarmující a určitá benevolence německých úřadů v otázkách prevence je velice rizikovým prvkem. Tito pracovníci by měli mít ohled na své starší rodinné příslušníky, pro které je nákaza mnohdy velice nebezpečná.

Rozumní navrhují: Nechat otevřené hranice pouze pro nákladní dopravu dovážející do a z ČR zboží, pro záchranné sbory atd. (tak jak to definovala vláda ve vysvětlivkách k nouzovému stavu)

Slovensko má v boji proti nákaze lepší situaci. Ze dvou důvodů. Jednak si může vzít příklad z toho, že benevolentní přístup se nevyplácí (Itálie, Německo) a jednak, že má po volbách a dosluhující vláda se může rozhodovat podle toho, co je pro zdraví CELÉ populace dobré a neohlížet se na voličské skupiny, které ji v proběhlých volbách nedaly důvěru, vzhledem k nenávistné kampani některých médií (Deník N), a které jsou právě ty, co zavlékly nákazu z lyžařských středisek v Itálii, ačkoli je vláda varovala, aby nejezdily do těchto lyžařských středisek.

Mgr. Petr Hannig
Předseda strany ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0752 sec,0.0315 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,090kB