Sobota 14 březen 2020
Lékaři informovali o těžkých následcích koronaviru   
Pridal tk Sobota 14 březen 2020 - 10:53:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pacienti, kteří se vyléčí z koronaviru, mohou pak trpět horším fungováním plic a záduchou při rychlé chůzi, oznámili ve správě zdravotnických úřadů Hongkongu.

Tento závěr se zakládá na pozorování skupiny ze 12 uzdravených pacientů. Jak oznámil vedoucí střediska pro infekční choroby nemocnice princezny Margaret Owen Tseng, dva nebo tři z nich už nejsou schopni toho, co mohli dělat dříve.

„Zadýchávají se při rychlé chůzi. U některých pacientů se pozoruje snížení funkce plic o 20 až 30 procent (po uzdravení),“ cituje lékaře list The South China Morning Post.

Podle jeho slov budou tito pacienti dále vyšetřováni, aby bylo zjištěno, do jaké míry je u nich oslabena funkce plic, a bude jim také předepsána fyzioterapie pro posilování plic.

Rozbor výsledků počítačové tomografie plic devíti pacientů, kteří se léčili v nemocnici Princezny Margaret, ukázal příznaky podobné symptomu matného skla, což svědčí o poškození vnitřních orgánů.

Owen Tseng přitom dodal, že ještě bude třeba vyjasnit, jaký dlouhodobý účinek může mít tato nemoc na plíce. Odborníci hodlají například zjistit, jestli může COVID-19 napomáhat vývoji fibrózy plic, kdy v nich vznikají proužky vazivové tkáně, což brání jejich normálnímu fungování.

Lékař doporučil také všem propuštěným pacientům cvičení pro stimulování kardiovaskulární soustavy, například plavání, které pomůže rehabilitaci plic.

Pandemie COVID-19

Světová zdravotnická organizace vyhlásila 11. března epidemii nového koronaviru COVID-19 za pandemii. Ve světě je nakaženo už přes 140 tisíc lidí ve více než 130 zemích, většina z nich se uzdravila, více než pět tisíc nemocných ale zemřelo.

Zdroj: The South China Morning Post; Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0766 sec,0.0309 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,093kB