Středa 18 březen 2020
Sluníčkáři proklínaná Čína spolu s Kellnerem nám pomohli. Co ale udělali EU a Bakala?   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 08:47:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Po ovoci poznáte je,“ cituje Matoušovo evangelium předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala ve svém novém příspěvku na Facebooku, který je věnován boji České republiky s koronavirem. Rovněž Evropské unii vyčítal nedostatek podpory členských zemí. Informace o možné pomoci ze strany EU se však už v médiích objevily.

Na začátku svého příspěvku poslanec připomněl čtenářům, že před týdnem Čína oficiálně rozhodla věnovat Česku zpět čtyři tuny materiálu, které se nevešly na začátku března do vojenského leteckého speciálu s humanitární pomocí. Zmínil také nejbohatšího Čecha Petera Kellnera, jehož skupina PPF věnovala Česku dar cca 120 tun zdravotnických pomůcek.

Radim Fiala se v této souvislosti obrátil na EU a ptal se, jak unie pomohla Česku?

„Evropská unie v řešení pandemie koronaviru neudělala vůbec nic. EU nejenže nepomáhá, ale škodí. A sluníčkáři tolik proklínaná Čína, která už začíná nákazu pomalu zvládat, nám přenechala část materiálu, který měl letět jako pomoc ČR do Číny. Podle pravdolásky ‚čínský agent‘ Petr Kellner a jeho PPF zase věnuje České republice 120 tun zdravotnického materiálu, roušek a respirátorů za 100 milionů korun. A kolik věnoval multimiliardář Zdeněk Bakala, který se obohatil na OKD?“ napsal Fiala.

Podoktl, že není fanouškem Číny nebo konkrétních podnikatelů, chtěl jenom „ocenit kohokoli, pokud udělá něco dobrého bez ohledu na jeho politickou příslušnost nebo ekonomické zájmy“.

Zdroj: Facebook, Sputniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0988 sec,0.0538 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,088kB