Čtvrtek 19 březen 2020
Je ve hře demise? Nečekané přiznání Ursuly von der Leyenové ohledně koronaviru vyvolalo řadu otázek   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:10:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v rozhovoru pro německý deník Bild promluvila o odpovědnosti evropských úředníků na začátku krize spojené se šířením koronaviru. Přiznala totiž, že stejně jako řada politiků podcenila závažnost vzniklého problému a prohlásila, že nyní je právě Evropa centrem krize.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, jež se ujala své funkce na konci loňského roku, minulý týden vystoupila s kritikou vůči členským státům EU kvůli uzavírání hranic. Její postoj se rozhodně nelíbil řadě českých politiků, kteří označili její výrok za neoprávněný, a přitom poukázali na nečinnost Bruselu ve věci čelení koronaviru.

Ve svém dnešním rozhovoru pro německý deník Bild předsedkyně EK otevřeně přiznala, že stejně jako ostatní evropští politici podcenila hrozbu, jež představuje nový typ koronaviru. Navíc prohlásila, že Evropa se teď stala centrem krize a veškerá opatření, které dříve považovala za nepřípustná, se ukázala jako nevyhnutelná.

„Myslím, že my všichni, kdo nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili,“ přiznala se von der Leyenová v rozhovoru pro Bild.

Oznámila rovněž i to, že momentálně zdravotnický systém EU je v přetíženém stavu, což je dalším důvodem pro uzavření unijních hranic. Podle evropské političky by jednotlivé členské státy měly mít volné ruce, co se týče přijetí dalších opatření, jelikož Brusel nemůže nařídit jejich zavedení. Je přesvědčena, že Evropu čeká velmi dlouhý souboj s koronavirem.

Je pandemie koronaviru důvodem k přezkoumání dlouhodobých unijních závazků?

Přiznání ze strany šéfky Evropské komise skutečnosti, že vedení EU se mýlilo ve svých prognózách ohledně šíření koronaviru, nezůstalo bez povšimnutí českých politiků a řady obyvatel. Předseda SPD Tomio Okamura na své stránce na Facebooku vyzval k revizi řady plánů, které Brusel dříve přijal.

„Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v rozhovoru pro deník Bild připustila, že celosvětovou pandemii koronaviru podcenila. Třikrát hurá, konečně jí došlo, že je to obrovský problém. U masové imigrace a islamizace jí to ještě očividně nedošlo. Ještě před chvílí kritizovala ale členské státy za uzavření hranic,“ sdělil šéf SPD.

Podle českého politika je na čase se zamyslet nad zrušením zeleného údělu, který zavazuje členské státy omezit produkci CO2. Klíčovým důvodem jsou spojené s tím obrovské předpokládané výdaje, které budou činit biliony eur, což způsobí obrovskou škodu pro evropskou ekonomiku. Současná krize spojená se šířením koronaviru bude mít značný negativní vliv na hospodářství jednotlivých členských států, a právě proto potřebujeme použít tyto finanční prostředky na obnovu ekonomiky a zvládnutí následků pandemie.

„Teď není na nesmysly čas! Už teď je jasné, že spousta lidí přijde o práci a firmy budou krachovat. Peníze je nezbytné použít na zvládnutí pandemie koronaviru a na její katastrofální ekonomické následky,“ zdůraznil Okamura.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BHR9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0966 sec,0.0484 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,095kB