Pátek 20 březen 2020
Ve Spolkovém sněmu vysvětlili, proč je třeba zrušit sankce proti Rusku   
Pridal tk Pátek 20 březen 2020 - 07:50:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zrušení protiruských sankcí má být programové rozhodnutí na podporu německé ekonomiky v období pandemie koronaviru, řekl v rozhovoru s novináři poslanec Spolkového sněmu, člen zahraničního výboru Anton Friesen.

„Skoncovat se sankcemi proti Rusku je nejlepší program pro naši ekonomiku v době koronaviru. Experti předpovídají letošní ztráty HDP ve výši 1 %. Německá ekonomika přichází o 667 milionů eur za každý měsíc prodloužených sankcí. Za rok je to osm miliard eur. Z ekonomického hlediska máme ze sankcí jenom ztráty, z politického nikdo nevyhrává. Německo musí říct ne prodloužení sankcí na červnovém summitu EU,“ prohlásil Friesen (strana Alternativa pro Německo).

Vyslovil naději, že kvůli krizi způsobené pandemií „si všichni konečně uvědomí, že bezpečnost a ekonomický rozvoj jsou možné pouze spolu s Ruskem, a ne proti němu“.

Německo musí zrevidovat vztahy s Ruskem a zrušit bezvýsledné sankce kvůli pandemii, řekl dříve v rozhovoru pro list Izvestija člen zahraničního výboru Spolkového sněmu Waldemar Herdt (Alternativa pro Německo). Strana Levice tuto iniciativu již podpořila. Vláda SRN se může připojit k výzvám německé opozice ke zrušení protiruských sankcí, bude to možné, když reálný dopad pandemie koronaviru na německou ekonomiku, na export, bude dost značný, řekl dříve Sputniku německý politolog Alexander Rahr.

Ekonomika SRN je do značné míry již poškozena koronavirem, avšak vláda přichystala balík opatření a je připravena na ekonomické následky situace, řekl dříve v Berlíně ministr ekonomiky a energetiky SRN Peter Altmeier.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila 11. března epidemii nového koronaviru COVID-19 za pandemii. Ve světě je již přes 200 tisíc nakažených přibližně v 160 zemích, zemřelo přes osm tisíc lidí.

Ve středu německá kancléřka Angela Merkelová poprvé za 14 let vystoupila s projevem k německým občanům. Přiznala, že situace s koronavirem je vážná. Doplnila, že Německo podle jejího mínění od druhé světové války nečelilo výzvě, jejíž zvládnutí tolik závisí na solidárním chování obyvatel. Apelovala tak na to, aby lidé dodržovali opatření, která úřady zavedly.

Německá vláda zakázala shromažďování v kostelech, mešitách a synagogách a nařídila zavřít obchody, které neprodávají základní zboží. Merkelová ve středečním projevu slíbila, že německá vláda udělá vše pro to, aby pomohla hospodářství země se z epidemie zotavit. Německé banky se obávají, že se HDP země sníží až o 5 %. Německé automobilky Volkswagena a BMW tento týden oznámily, že přerušují výrobu ve svých evropských závodech.

Ve středu v Německu došlo k prudkému nárůstu nemocných s koronavirem. Za jediný den přibylo více než 1000 infikovaných. Celkový počet nakažených koronavirem přesahuje 13 tisíc. Dříve kancléřka varovala, že až 70 % obyvatelstva v třiaosmdesátimilionovém Německu může onemocnět koronavirem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BJA4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1207 sec,0.0647 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,104kB