Neděle 22 březen 2020
Didier Raoult: Účinný lék proti koronaviru zřejmě nalezen   
Pridal tk Neděle 22 březen 2020 - 17:04:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dokument, podesaný 19 lékaři a experty (mezi něž patří i autor tohoto dokumentu Didier Raoult), jakožto i 12 univerzitami, laboratořemi a klinikami z Francie a celého světa oznamují, že chlorochin a hydrochlorochin uznávají jako léky účinné nejen proti SARS-CoV-2, ale též pro léčbu pacientů napadených virem COVIT-19. (Je nejvyšší čas dát nyní všechny byrokratické překážky stranou a uvedené léky zavést do léčebné praxe, uvádí k tomu P.C.Roberts, z jehož webu jsme dokument převzali-poznámka překl).

Pacienti a metody:

Všem členům pokusné skupiny francouzských pacientů bylo od začátku března do 16 března podáváno denně 600 mg hydrochlorochinu a jejich virové zatížení bylo denně testováno tamponaryálními výtěry. Dle jejich klinického stavu se jednotlivým pacientům této skupiny podával navíc též azithromycin. Druhé pokusné skupině nebyl v témže časovém období podáván žádný lék.

Výsledky:

U šesti pacientů první skupiny nebyl už prokázán žádný příznak nemoci.
U 22 dalších pacientů této skupiny byly shledány jen přiznaky infekce horních cest dýchacích.

U osmi dalších pacientů téže skupiny byly shledány příznaky infekce nižších cest dýchacích.

Tato studie prokázala pozoruhodné snížení virálního přenosu u pacientů, kterým byl podáván lék, ve srovnání s pacienty druhé skupiny, kteří žádný lék nebrali. Azithromycin přidáván k hydrochlorochinu se pak prokázal být pro eliminaci viru velmi účinný.

Bez ohledu na malý počet zkoumaných účastníků studie prokázala, že léčba hydrochlorochinem má značný vliv na snížení virového zatížení pacientů postižených COVIDEM-19, a že léčebný účinek hydrochlorochinu se přídavným užitím azithromycinu ještě posiluje.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0957 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,089kB