Středa 25 březen 2020
Další růst počtu nakažených: Česko eviduje již 1394 případů nákazy koronavirem. Zemřeli tři lidé, deset se vyléčilo   
Pridal tk Středa 25 březen 2020 - 06:00:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes večer na sociální síti opět informoval o tom, jaký je aktuální stav nákazy koronavirem v Česku. Ve své příspěvku shrnul dnešní bilanci a uvedl, že od rána počet nakažených stoupl o o více než sto. Kromě toho zemřel již třetí pacient a deset lidí se vyléčilo.

Vojtěch vpředvečer na sociální síti uvedl, kolik je k dnešnímu dni v Česku nakažených, mrtvých a vyléčených.

„Bilance za dnešek. Celkem byla nákaza koronavirem prokázána již u 1394 lidí. Od dnešního rána jejich počet vzrostl o 105. Bohužel jsme dnes museli oznámit i druhé úmrtí. Dobrou zprávou ale je, že vzrostl počet uzdravených, a to na 8. Další čísla pro vás budeme mít zase ráno v 9 h,“ stálo v jeho příspěvku.

​Neuvedl však, kolik osob bylo k dnešnímu datu celkem testováno. Poslední informace hovořily o 19 624 lidech.

O něco později se však na jeho stránce obejvily informace o tom, že u nás zemřel již třetí pacient s Covid-19. Má se jednat o 71letou ženu, která byla hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.

​Přinesl však i dobré zprávy. Ústecký a Plzeňský kraj totiž hlásí další vyléčené. Celkově tak jejich počet dle ministra vzrostl na 10.

​Zmiňme, že některé odhady hovoří o tom, že dle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkové číslo případů může růst až k 15 000.

Oběti a vyléčení

Pokud jde o první oběti, v Česku již dříve bohužel zemřeli na koronavirus dva lidé. Jako první v Nemocnici Na Bulovce zemřel muž ve věku 95 let, který rovněž trpěl dalšími zdravotními problémy. Dále se jednalo o muže narozeného v roce 1975, který byl hospitalizován v Havířově a měl pokročilou rakovinu. Uvádí se, že koronavirus u tohoto muže jeho smrt urychlil. O třetí oběti píšeme výše.

Důležité však je zejména to, že Česko hlásí i vyléčené pacienty. Momentálně jich je deset. Po pacientovi z Olomoucka se z nemoci nově vyléčili také nakažení lidé z Ústeckého a Plzeňského kraje.

Chytrá karanténa

Ministerstvo zdravotnictví dále po Velikonocích plánuje zavedení nového způsobu karantény, a sice tzv. chytré karantény.

„Do tří dnů chceme vytipovat kontakty pozitivních, ty co nejrychleji otestovat a izolovat jejich kontakty. Místa, kde se vyskytovali, by se pak měla dezinfikovat,“ vysvětlil fungování opatření náměstek Roman Prymula.

Konkrétně by tak šlo o nový systém zachycování nakažených – ta u nich zmapuje kontakty zpětně za pět dní podle údajů z mobilního telefonu a platební karty. Člověk by si tak měl lépe vzpomenout, s kým se potkal.

Dále by zavedení chytré karantény mělo umožnit rozvolňování některých protikoronavirových opatření. Prymula uvedl, že prioritou je nastartování průmyslu, ale i zmírnění omezení pohybu lidí. Dále by mohly začít fungovat některé služby, které nyní zažívají drtivý propad tržeb. Hromadné akce a otevření škol však přijde na řadu jako poslední.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BNw7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0991 sec,0.0391 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,235kB