Sobota 28 březen 2020
Čína a USA by měly společně usilovat o boj proti epidemii   
Pridal tk Sobota 28 březen 2020 - 05:31:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„V souvislosti se současnými podmínkami by měly Čína a Spojené státy společně usilovat o boj proti epidemii." 27. března to řekl čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) během telefonického rozhovoru, který na pozvání vedl s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Během méně než 24 hodin představitelé obou zemí podruhé diskutovali o epidemii nového koronaviru. Dříve, 26. března večer pekingského času uspořádali vůdci skupiny G20 první speciální videokonferenci týkající se boje proti epidemii, vůdci Číny a USA se zúčastnili tohoto summitu.

Podle statistik Univerzity Johnse Hopkinse dosáhl do 17:37 EST dne 26. března počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech 82.404 a USA se staly zemí s největším počtem potvrzených případů epidemie nového koronaviru na světě. Avšak někteří američtí politici v boji proti epidemii očerňovali Čínu, což poškodilo čínsko-americké úsilí o boj proti epidemii a také to vážné narušilo rozvoj čínsko-amerických vztahů a celosvětovou prevenci a kontrolu epidemie.

Během telefonického rozhovoru čínský prezident Xi Jinping zdůraznil, že od vypuknutí epidemie Čína bezvýhradně sdílí zkušenosti s prevencí, kontrolou a léčbou se všemi stranami a dělá a bude dělat vše, co je v jejích silách, aby poskytla podporu a pomoc zemím v nouzi. Toto prohlášení objasnilo důslednou zásadu otevřenosti, transparentnosti a odpovědnosti Číny při prevenci a kontrole epidemie a jedná se o silnou reakci na pomluvy některých západních politiků o čínských „nedokonalých" údajích, a také o reakci na jejich pokusy zdiskreditovat Čínu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1294 sec,0.0538 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,396kB