Sobota 25 duben 2020
Mike Pompeo hrozí, že nahradí vedoucího WHO, Čína: To je typická hegemonická mentalita   
Pridal tk Sobota 25 duben 2020 - 06:15:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo podle zprávy 22. dubna uvedl, že WHO musí provést strukturální úpravy a napravit své nedostatky. Spojené státy nevylučují nutnost výměny vedoucího představitele WHO, a od nynějška mohou dokonce WHO přestat financovat. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) k tomu dnes v Pekingu na tiskové konferenci poukázal na toto:

„Pro americké útoky vůči WHO neexistuje žádný faktický základ a tento nátlak také nedostal podporu. WHO pod vedením generálního tajemníka Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse od vypuknutí epidemie aktivně plní svou odpovědnost, dodržuje objektivní, spravedlivý a vědecký přístup a hraje důležitou roli při pomoci zemím vypořádat se s epidemií a propagovat mezinárodní spolupráci v oblasti boje proti epidemii. Podporovat WHO znamená chránit koncepci a principy mnohostrannosti a status a autoritu OSN."

Geng Shuang se vyslovil v tom smyslu, že ve skutečnosti už před nějakou dobou vyjádřili podporu WHO vedoucí představitelé Francie, Německa, Velké Británie, Kanady, Japonska a mnoha dalších zemí a vedoucí mezinárodních organizací, včetně generálního tajemníka OSN.

„Jako člen WHO by Spojené státy měly splnit svou zákonnou povinnost a zaplatit své příspěvky. Pozastavení financování Spojenými státy představuje zásadní porušení jejich povinností jako členského státu WHO a vážně to ohrozí celosvětovou spolupráci v boji proti epidemii a může to mít vážné důsledky. Je to typická hegemonická mentalita, že Spojené státy věří, že WHO by se měla řídit jejich příkazy a spoléhat se na svého největšího přispěvatele."Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2516 sec,0.1635 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,396kB