Úterý 28 duben 2020
Čtyři lži Petera Navarry vyvráceny   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:50:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Kanceláře pro obchod a výrobní politiku Bílého domu Peter Navarro v poslední době využívá epidemii k vytváření pověstí a k útokům na Čínu. Tyto zvěsti zaměňují dobré za špatné. Cílem je zakrýt selhání federální vlády při reakci na epidemii vytvářením nepravdivých informací.

Ale tváří v tvář faktům jsou lži stále jenom lži.

Za prvé, Navarro plně stigmatizuje Čínu jejím spojováním s původem viru, a jeho klam o „původu viru z laboratoře" není naprosto opodstatněný.

Zdroj viru je vědecký problém, který vyžaduje vědecké a odborné názory. Čína byla první země, která oznámila WHO epidemii pneumonie nového koronaviru, ale to neznamená, že virus pochází z Wuhanu.

Podle nedávné zprávy vydané odborem veřejného zdraví vlády okresu Santa Clara v Kalifornii zde došlo k úmrtím na zápal plic způsobený novým koronavirem už 6. února, přestože neexistovala žádná cestovní historie do oblastí souvisejících s epidemií. „To ukazuje, že se virus začal šířit v oblasti zálivu nejméně v lednu, nebo dokonce dříve," uvedl Jeffrey V. Smith, místní výkonný vedoucí pracovník.

Není to tak dávno, co mluvčí WHO Fadela Chaibová také odpověděla, že všechny známé důkazy ukazují, že nový koronavirus pochází ze zvířat a nevznikl lidským zásahem v laboratoři.

Za druhé, Navarro falešně obvinil Čínu ze „skrývání informací o viru pod ochranou WHO", což zcela ignoruje fakta a má to zřejmé postranní motivy. Čína ve skutečnosti od 3. ledna pravidelně oznamuje WHO, Spojeným státům a dalším příslušným zemím a regionálním organizacím informace o epidemii. O dva dny později upozornila WHO svět na případy neznámé pneumonie a od 7. ledna pravidelně informovala úředníky veřejného zdraví různých států o epidemii prostřednictvím telekonferencí.

Pravda tedy je, že Washington sám ignoroval varování a promeškal vzácnou příležitost pro prevenci a kontrolu epidemie. Jak uvedly začátkem dubna noviny The Washington Post, americké orgány začaly konečně čelit virové hrozbě až po 70 promarněných dnech.

Za třetí, Navarrovo šokující tvrzení, že „Číňané rozšířili virus", mělo v zásadě vyvolat antagonismus a podněcovat nenávist rasistickými prostředky.

Viry nemají státní hranice a epidemie nerozlišují mezi etniky. Číňané jsou také oběťmi tohoto viru. Navarro však označuje oběti za „pachatele" a snaží se zmást veřejnost vytvořením „strachu". Je třeba poznamenat, že ve Spojených státech došlo k vlně rasismu, která diskriminuje asijské Američany. Od února došlo v New Yorku k více než 105 případům diskriminace asijských Američanů, zatímco ve stejném období loňského roku bylo takových případů pouze pět.

Ve skutečnosti Čína přijala s cílem zabránit šíření epidemie nejobsáhlejší a nejpřísnější preventivní a kontrolní opatření. Vyšší poradce generálního ředitele WHO Bruce Alyward řekl, že nebývalá reakce Číny na tuto hrozbu pro veřejné zdraví zabránila nebo alespoň zpozdila vznik stovek tisíc případů.

Za čtvrté, obvinění Navarra, že Čína „shromažďuje osobní ochranné prostředky a má z toho obrovské zisky", je naprostý nesmysl. Naopak, čínské společenské kruhy zavedly ve formě obchodní spolupráce a humanitární pomoci stabilní proud dodávek materiálů pro globální prevenci a kontrolu epidemie.

Podle neúplných statistik čínské celnice poskytla Čína od 1. března do 17. dubna USA 1,864 miliardy roušek, 258 milionů párů lékařských a jiných rukavic, 29,19 milionu sad lékařských ochranných oděvů, 3,13 milionu brýlí, 156 invazivních ventilátorů a 4.254 neinvazivních ventilátorů.

Je ironií, že vzhledem ke zvyšujícímu se riziku globální epidemie Spojené státy nejen neposkytly podstatnou pomoc pro mezinárodní spolupráci v oblasti boje proti epidemii, ale navíc zachytily masky směřující do Německa ve třetí zemi, což je jako loupež, a snažily se zabránit společnosti 3M v exportu masek do Kanady a Latinské Ameriky.

V současné době je ve Spojených státech potvrzeno více než 900 tisíc případů. Navarro a jeho podporovatelé, probuďte se! Nepřítelem Spojených států je virus, ne Čína. Místo oddávání se pomluvám je lepší přijít s praktickými protiepidemickými opatřeními a zachránit více Američanů!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1260 sec,0.0458 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,406kB