Úterý 28 duben 2020
Mike Pompeo, který šíří „politický virus", se stává veřejným nepřítelem lidstva   
Pridal tk Úterý 28 duben 2020 - 05:52:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Mike Pompeo nejen neprojevil žádné vedení, ale také využívá epidemii k útokům na americké rivaly, zejména na Čínu a Írán, což výrazně oslabilo globální spolupráci v boji proti epidemii, která je v současnosti nejnaléhavější." Americký web pro politické zprávy Politico nedávno takto kritizoval současného amerického ministra zahraničí.

Mike Pompeo jako hlavní diplomat Spojených států neudělal od vypuknutí epidemie nic pro prevenci a kontrolu epidemie, jako by byl „neviditelný". Naopak, opakovaně nazýval virus „wuhanským virem", odsuzoval Čínu, že „neohlásila epidemii včas", a dokonce požadoval od Číny odškodnění.

Mike Pompeo také uvedl, že Spojené státy nevylučují nutnost výměny vedoucího představitele WHO, a od nynějška mohou dokonce přestat WHO financovat. Otevřeně se tak postavil proti mezinárodním zájmům v oblasti veřejného zdraví a projevoval ošklivou hegemonickou mentalitu, proti čemuž se postavilo mnoho zemí, včetně amerických spojenců.

Za prvé, problém původu viru je vědecký, nikoli politický. Pompeo zlomyslně spojoval virus s Wuhanem, využíval rasistické prostředky k vytvoření opozice a k očernění čínského protiepidemického úsilí, aby odvrátil pozornost od domácích nedostatků v reakci na epidemii a přesunul odpovědnost jinam.

Za druhé, Pompeova obvinění, že Čína skrývá informace o epidemii, nemají žádný faktický základ. Po vypuknutí epidemie Čína tuto skutečnost co nejdříve ohlásila WHO, sdílela genovou sekvenci nového koronaviru s ostatními zeměmi po celém světě a spolupracovala s mezinárodním společenstvím při prevenci a kontrole epidemie.

Za třetí, tzv. argument týkající se výkonu odpovědnosti a žádosti o odškodnění od Číny je ještě nepřiměřenější. Virus nerespektuje národní hranice a nemoc si nevybírá mezi rasami. Čína je, stejně jako jiné země na světě, obětí epidemie.

Mike Pompeo je jedním z nejvíc na vině. Jako hlavní diplomat Spojených států neprojevil v době krize žádnou profesionální integritu a odpovědnost, místo toho pokračuje v šíření „politického viru".

Pompeo by si měl uvědomit, že nepřítel Spojených států je virus, nikoli Čína. Jakákoli činnost, která podkopává jednotu a vzájemnou důvěru, pouze prohloubí krizi, oslabí globální síly a v konečném důsledku poškodí zájmy samotných Spojených států.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1489 sec,0.0645 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,401kB