Pátek 22 květen 2020
Tyler Durden: Další důkazy, že Biden je vinný za to, z čeho byl falešně obviňován Trump   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:12:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena s dřívějším prezidentem Porošenkem prokazují typické ujednání „něco za něco“ na jehož konci bylo propuštění ukrajinského generálního prokurátora Viktora Šokina z funkce. A to třebaže, jak Porošenko připustil, neudělal Šokin nic špatného. Ale půjčka miliardy dolarů od USA, se kterou se Porošenko v lednu 2018 chvástal jako svým osobním úspěchem, byla pro něj za propuštění nevinného člověka z funkce dobrou i výhodnou cenou.

Šokin vyšetřoval ukrajinskou energetickou společnost Burisma, která si najala Bidenova syna Huntera a ustavila jej dokonce členem své správní rady. Šokin zahájil své vyšetřování proti zakladateli společnosti Burisma M. Zločevskému, který v době, kdy vykonával funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů, dal firmě Burisma právo těžit na Ukrajině ropu a plyn. V lednu 1919 Šokin prohlásil, že Zločevský se v době svého působení ve funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů dopustil celkem pěti trestných činů, a to praní špinavých peněz, korupce, nezákonných peněžních převodů a profitování z nastrčených neexistujících společností.

Zveřejněné rozhovory začínají 3. prosince 2015, kdy dřívější americký ministr zahraničí John Kerry začíná aranžovat budoucí propuštění Šokina z funkce, když se o něm vyjadřuje jako o člověku, který „blokuje zavedení pořádku v úřadu ukrajinského generálního prokurátora“ a dodává“, že „Biden (tehdy viceprezident USA-pozn.překl.), je tímto velice znepokojen“. Na což Porošenko odpovídá tak, že nově přeorganizovaný úřad generálního prokurátora nebude schopen sledovat korupční kauzy a že se může být docela obtížné vyhodit Šokina z funkce, aniž by k tomu byl důvod.

O něco později, 18. února 2016, to je méně než tři měsíce po Kerryho telefonátu, sděluje Porošeno přece jen pár „pozitivnějších zpráv“: „Včera jsem se setkal s generálním prokurátorem Šokinem“ říká Porošenko. „A třebaže proti němu nemáme žádná korupční provinění, nebo fakta, že by něco dělal špatně, požádal jsem ho, aby rezignoval. Na konec našeho setkání mi Šokin slíbil, že mi předá prohlášení o své rezignaci - nu a před hodinou mi to písemné prohlášení o své rezignaci odevzdal“.

Na což Biden odpověděl“ Souhlasím“.

O čtyři týdny později, 22. března 2016, Biden říká:“ Řekněte mi, že už existuje nová vláda a nový generální pokurátor a já jsem připraven podepsat náš veřejný závazek na půjčku miliardy dolarů“.

Porošenko odpovídá, že jedním z hlavních kandidátů, který má Šokina nahradit, je Jurij Lutčenko, který později prohásil, že Biden a jeho obchodní partneři dostali od společnosti Burisma miliony dolarů jako náhradu.

A pak, 13. května 2016, gratuluje Biden Porošenkovi k novému ukrajinskému generálnímu prokurátorovi s tím, že „ bude nutné, aby pracoval rychle a nahradil všechny škody, které Šokin způsobil“.

„A já jsem člověk svého slova“, dodává Biden. „Nyní, kdy je nový generální prokurátor v úřadu, jsme připraveni podepsat vám garanci na půjčku ve výši jedné miliardy dolarů“.

Načež Porošenko děkuje Bidenovi za podporu a dodává, že šlo o „velmi náročný úkol a nesnadnou práci“.
Mezitím v únoru letošního roku sepsal v Kijevě Šokin trestní stížnost na Bidena, ve které stojí: „ V období let 2014 až 2016 prováděl můj úřad generálního prokurátora Ukrajiny předběžné šetření řady vážných zločinů dřívějšího ministra ekologie Mykoly Zločevského a ředitelů společnosti „Burisma Holding Limited (Kypr),jakož i správní rady této společnosti, jejímž členem je též Hunter Biden, syn někdejšího místoprezidenta Spojených států.

Toto vyšetřování shora uvedených zločinů bylo prováděno v přísném souladu s trestním právem a pod mým osobním řízením coby generálního prokurátora Ukrajiny.

Díky mému pevnému postoji v této věci a mému osobním tlaku na to, aby byla rychle a objektivně vyšetřena, což mělo vyústit v obvinění a případně i vzatí do vazby provinivších se osob, vyvolalo v Josephu Bidenovi vůči mně krajně nepřátelský postoj, který jej vedl k tomu, že ve svých osobních rozhovorech s vedoucími činiteli Ukrajiny jakož i ve svých veřejných projevech kategoricky požadoval mé propuštění z funkce generálního prokurátora Ukrajiny, a to výměnou za půjčku jedné miliardy dolarů poskytnuté Spojenými státy ve prospěch Ukrajiny“

Jak je možné, že není Biden dosud vyšetřován?

Překlad: Lubomír Man


Owing to my firm position on the above-mentioned cases regarding their prompt and objective investigation, which should have resulted in the arrest and the indictment of the guilty parties, Joseph Biden developed a firmly hostile attitude towards me which led him to express in private conversations with senior Ukrainian officials, as well as in his public speeches, a categorical request for my immediate dismissal from the post of Attorney General of Ukraine in exchange for the sum of US $ 1 billion in as a financial guarantee from the United States for the benefit of Ukraine.
* * *
And while we cannot verify the authenticity of the recordings with absolute certainty, we now have the audio revealing how the deed was orchestrated.

Zdroj: P.C.Roberts: More evidence that Biden is guilty of what Trump was falsely Accused

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1008 sec,0.0427 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,187kB