Pondělí 01 červen 2020
Kam zmizela americká sláva a sen?   
Pridal tk Pondělí 01 červen 2020 - 06:02:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od vypuknutí epidemie nového koronaviru ve Spojených státech se americký vůdce ukázal v gestu nespokojené ženy se zlomenou pusou. Nejvíce zaútočil na generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus a Čínu. Podle jeho názoru byl výkon WHO v této celosvětové události v oblasti veřejného zdraví „velmi špatný". Označil to za jeden z hlavních důvodů, proč se epidemie ve Spojených státech dostala z kontroly. Proto hrozil, že pozastaví financování WHO a „ustoupí z WHO", tím se pokusil donutit WHO, aby uskutečnila reformy směrem ku prospěchu USA.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus se však rozhodl nepodlehat všem druhům obtíží a nespravedlivým názorům amerického lídra na reformu organizace a postavit se proti hegemonii Spojených států. Prudký odpor Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse nakonec rozzlobil Bílý dům, takže Spojené státy přímo vyhlásily odstup z WHO, když zbývá ještě 18 dní do vypršení „30denního ultimáta".

Podle zpráv z médií USA na tiskové konferenci Bílého domu 29. května místního času, představitel USA oznámil, že ukončí vztahy se Světovou zdravotnickou organizací z důvodu, že WHO nedokázala dokončit reformy požadované Spojenými státy. Dodal, že po odchodu z WHO budou finanční prostředky poskytnuté WHO převedeny do jiných částí světa na pokrývání globální potřeby v oblasti veřejného zdraví.

Odborníci a média na celém světě kritizovali Spojené státy za to, že neprokázaly zasloužené chování, schopnost ani vůli supervelmoci. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharová uvedla, že Spojené státy ukončením svých vztahů se Světovou zdravotnickou organizací pošlapaly mezinárodní právní základ světové spolupráce v oblasti zdraví. Agentura Reuters informovala, že američtí vůdci se vždy zaměřili na „americkou prioritu" a pohrdali „multilateralismem". Ve skutečnosti má předčasný odchod Spojených států z WHO silné účely, z nichž nejdůležitější je přesouvat odpovědnost na ostatní. Současná situace epidemie ve Spojených státech se vcelku vymkla z kontroly. Aby se předešlo nejistotám ve volbách, musí americký vůdce převalit vinu na WHO. Dalším účelem je vyprodukovat mezinárodní incidenty a tím přesunout pozornost z domácích rozporů a slabé epidemické prevence v USA. V neposlední řadě se americký vůdce pokouší vyhnout vyšetřování WHO ohledně její domácí epidemie. Protože nedávná světová zdravotnická konference schválila rezoluci o vyšetření zdroje nového koronaviru a kdyby USA nadále zůstávaly členem organizace, budou muset vysvětlit otázky, jako že „USA zahájily vývoj vakcín již 11. ledna", „starosta byl infikován novým koronavirem již v listopadu 2019", nebo proč byla náhle uzavřena základna Fort Detrick.

Do 9. hodin 30. května byl kumulativní počet potvrzených případů pneumonie nového koronaviru ve Spojených státech téměř 1,8 milionu a počet úmrtí dosáhl 105 tisíc. Ve skutečnosti „americká sláva" existuje pouze ve slovech amerických vůdců a „americký sen" se mění na „americkou prioritou".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1071 sec,0.0430 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,229kB