Čtvrtek 04 červen 2020
Trump oznámil, že chce s Ruskem „jaderný pakt“   
Pridal tk Čtvrtek 04 červen 2020 - 05:31:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že by chtěl „jaderný pakt“ s Ruskem. Na toto prohlášení zareagoval i mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Chci jaderný pakt, bezpečný atom, protože je to ten největší problém, který je na světě,“ řekl Trump během rozhovoru v rádiu Fox, když odpovídal na otázku o Rusku.

Dohoda START III o snížení počtu strategických zbraní vyprší v roce 2021 a USA tvrdí, že k jejímu prodloužení je třeba zahrnout Čínu a celou řadu zbraňových systémů, které nebyly dříve součástí smlouvy.
Také mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov okomentoval slova Donalda Trumpa o „jaderném paktu“ s Ruskem.

„Myslíme si, že ministři zahraničních věcí by měli zintenzivnit svou práci, vzhledem k tomu, že smlouva START brzy skončí,“ řekl Peskov.

START III

Dohoda o snížení počtu strategických zbraní, která byla podepsána v roce 2010, zůstává jedinou platnou dohodou mezi Ruskem a USA o omezení vojenské moci. Platnost dohody končí v únoru 2021 a Washington zatím neoznámil, zda má v úmyslu ji prodloužit.

Americký prezident Donald Trump hovořil o přání vypracovat novou trojstrannou jadernou dohodu mezi Ruskem, Čínou a Spojenými státy. V Pekingu byl tento nápad zamítnut. Na čínském ministerstvu zahraničí odsoudili odstoupení USA od smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF).

Názor z Číny

Základy státní politiky Ruské federace v oblasti jaderného odstrašování mohou podnítit uzavřené jaderné mocnosti k posunu směrem k tomu, aby v této oblasti existovala větší transparentnost. Tuto informaci sdělil výzkumný pracovník Centra světové politiky Carnegie Tchung Čao.

V úterý podepsal ruský prezident Vladimir Putin dekret týkající se zásad státní politiky Ruska v oblasti jaderného odstrašování. Dokument upravuje podmínky, za nichž si Rusko vyhrazuje právo na jaderný útok a také popisuje hlavní hrozby pro Ruskou federaci v oblasti jaderného odstrašování.
„Ruská vláda nejprve zveřejnila relativně podrobný a vysoce autoritativní dokument o své politice jaderného zastrašování, což odráží pokrok směrem k transparentnější jaderné politice,“ uvedl expert.

„Úsilí Ruska zajistit větší transparentnost a jasnost ohledně nejcitlivějších otázek v oblasti jaderné politiky může mít pozitivní dopad a povzbudit další, uzavřené státy, které mají jaderné zbraně, aby se pohybovaly také tímto směrem,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C95m
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1015 sec,0.0332 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,218kB