Sobota 13 červen 2020
„Náboženská svoboda"? Pompeo je ale vtip!   
Pridal tk Sobota 13 červen 2020 - 05:42:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo zahraničí nedávno vydalo takzvanou „Zprávu o globální náboženské svobodě na rok 2019", ve které bezohledně diskreditovalo čínskou náboženskou politiku. Téhož dne na tiskové konferenci americký ministr zahraničí znovu pomlouval Čínu, že „potlačuje" své náboženství. Spojené státy doma násilně potlačují protesty proti rasové diskriminaci a v mezinárodním společenství provádějí sankce, které zhoršují nenávist mezi lidmi různých vyznání, a v té době mluví Pompeo o lidských právech a pomlouvá a diskredituje náboženskou politiku jiných zemí, to je ale vtip!

Vážný náboženský konflikt a diskriminace ve Spojených státech existují už dlouho. Během období současné vlády Spojených států je situace jejich domácí náboženské svobody stále horší, zejména té proti židovství a islámu. Podle výsledků průzkumu, které vydalo v březnu loňského roku Výzkumné centrum Pew, se 82 % respondentů domnívá, že muslimové jsou ve Spojených státech diskriminováni a 64 % respondentů se domnívá, že židé čelí ve Spojených státech diskriminaci. Podle výsledků zprávy, kterou publikoval americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI), 20,2 % trestních případů předsudků a nenávisti ve Spojených státech v roce 2018 se týkalo náboženství. OSN ve své zprávě také uvedla, že ve Spojených státech je abnormálně násilný antisemitismus.

Pošlapávání náboženské svobody Spojenými státy probíhá nejen u nich doma. Spojené státy v posledních více než 10 letech zahájily války v Afghánistánu, Iráku, Sýrii a v dalších zemích, což nejen způsobilo vážné humanitární katastrofy, ale také to zhoršilo rozpory mezi různými náboženstvími a rozšířilo to terorismus a extremismus po celém světě.

Jaké jsou čínská náboženská politika a situace náboženské svobody v Číně? O to vědí nejvíc Číňané, nikoli Pompeo. Každý člověk ví, že respekt a ochrana náboženské svobody je základní státní politika Číny. Podle statistických výsledků je v současnosti v Číně téměř 200 milionů lidí, kteří věří v různá náboženství, více než 380 tisíc lidí pracuje pro náboženství a v Číně je téměř 5.500 náboženských skupin. Nejsou to silné důkazy náboženské svobody v Číně? Mohou američtí politici ukázat související situaci své země? Mohou vysvětlit smrt George Floyda, která odhalila rasovou diskriminaci v americké sociální struktuře?

Vzhledem k tomu, že američtí politici rádi mluví o otázce čínské Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang), musejí věnovat víc času, aby jasně viděli pravou náboženskou situaci v Xinjiangu. Zatím je v Xinjiangu více než 28 tisíc náboženských míst, téměř 30 tisíc náboženských pracovníků a každých 530 muslimů má svou mešitu, tento poměr je vyšší než v mnoha muslimských zemích. Ale ve Spojených státech je méně než jedna desetina počtu mešit v Xinjiangu.

V říjnu loňského roku jednalo Valné shromáždění OSN o lidských právech. 54 zemí pozitivně ohodnotilo opatření Xinjiangu proti terorismu a extremismu a související výsledky. Domnívají se, že to účinně zajistilo základní lidská práva lidí všech etnických skupin v Xinjiangu. Čínská vláda doposud už přijala návštěvy více než tisíce zahraničních diplomatů, úředníků mezinárodních organizací, novinářů a náboženských vůdců do Xinjiangu. Domnívají se, že situace, kterou viděli v Xinjiangu, se liší od toho, co publikují západní média.

Ať už je to selhání v boji proti epidemii nového koronaviru, která si vyžádala smrt už 110 tisíc Američanů, nebo ať jsou to protesty proti rasové diskriminaci, které se objevují po celých Spojených státech, všechno to jasně dokazuje, že Spojené státy stojí před obrovskou humanitární krizí. Je to samozřejmě vina Pompea a souvisejících amerických politiků.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1497 sec,0.0582 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,344kB