Pondělí 15 červen 2020
„Zuckerberg přepisuje dějiny.“ Facebook blokuje Čechy kvůli historické fotce Churchilla   
Pridal tk Pondělí 15 červen 2020 - 04:11:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na twitterovém účtu s názvem anarcholiberaL-Socially&Safely Distant Since1969 se objevil příspěvek, ve kterém jeho autor poukázal na to, že na Facebooku dochází k udělování banu za sdílení historické fotografie se sirem Winstonem Churchillem. O co se jedná? A projde Facebooku taková cenzura?

Někteří uživatelé Twitteru se podivují nad tím, k jaké cenzuře přešel Facebook tentokrát. Padly dokonce názory o tom, že zakladatel této sociální síti, Mark Zuckerberg, přepisuje dějiny.

„Neuvěřitelné. Ban na 7 dní za tohle foto na FB. Zuckerberg přepisuje dějiny. Díky za RT,“ stálo v jednom z příspěvků na výše zmíněném profilu na Twitteru.

​Tuto novinku se rozhodl na „vlastní kůži“ vyzkoušet také Tomáš Jirsa, majitel komunikační agentury C&B.

„Nevěřil jsem @AnarcholiberaL, že ho mohl Facebook zablokovat za Churchillovu historickou fotku, tak jsem si jí dal na profilovku, jako vtipný protest proti strhávání jeho soch,“ uvedl Jirsa a zveřejnil snímek toho, co následovalo ze strany Facebooku.

​Na sociální síti se totiž uvádělo, že Jirsa zveřejnil něco, co porušovalo zásady tamní komunity. „Tento příspěvek porušuje naše zásady týkající se nebezpečných jednotlivců a organizací, a proto ho nikdo jiný nevidí,“ uvádělo se dále v reakci.

Jirsa však nebyl jediný, kdo měl takovou zkušenost. Stejnou fotografii publikovala i uživatelka Lucie A. Sulovská.

„Tak jsme to na FB vyzkoušeli: pan Nováček dostal ban na tři dny po dvou minutách, foto měl jen na zdi a pro přátele; paní Vajglová – post smazali za méně než minutu, bez BANu, ale před půl hodinou post vrátili (!), že se spletli. U mě visí už dvě hoďky, ale posmívám se jim tam,“ dodala k věci.

​Skutečnost, že Facebook přistoupil k takové cenzuře, potvrdil také Andrej Poleščuk. Ten uvedl, že tohle této sociální síti nesmí procházet.

„Potvrzuju. Vyzkoušel jsme si to taky a za minutu jsem měl upozornění na porušení zásad komunity. Další porušení smluvního vztahu mezi uživatelem a Facebookem. Přesně tohle Facebooku nesmí procházet a má být tlačen do odpovědnosti,“ napsal.

​V komentářích pod všemi těmito příspěvky se strhla diskuze. Někteří uživatelé se zamýšleli nad tím, proč vůbec k něčemu takovému došlo. Jiní Facebook rovnou odsoudili a uváděli, že již tuto síť z podobných důvodů delší dobu nepoužívají.

Útoky proti Churchillovi

Vlna demonstrací proti rasismu po Spojených státech zasáhla i Evropu. Stejně jako v Americe, tak i na starém kontinentu protesty způsobené smrtí černocha George Floyda doprovázejí útoky proti pomníkům.
V Londýně 6. června, tedy v den výročí vylodění v Normandii, část demonstrantů počmárala sochu Winstona Churchilla a jeden z nich se na ni údajně dokonce vymočil. V Bristolu zase ve vodě skončila socha filantropa Edwarda Colstona, jenž zbohatl na obchodu s otroky. V Praze k útoku proti soše Churchilla došlo na Žižkově, a to ve čtvrtek 11. června.

Někdejší britský premiér je znám tím, že zastával rasistické názory. V roce 1943 v době hladomoru odepřel dodávky Indii, která byla součástí britského impéria, což vedlo ke smrti více než dvou milionů lidí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CF5A
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0969 sec,0.0366 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,236kB