Pondělí 15 červen 2020
„Naše partnery můžeme příjemně překvapit.“ Putin informoval o vzniku prostředků pro boj s hypersonickými zbraněmi v RF   
Pridal tk Pondělí 15 červen 2020 - 04:16:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko je na prvním místě, pokud jde o vývoj nových typů zbraní, včetně hypersonických zbraní. Zatímco jiné země takové zbraně jen vytvoří, Rusko již bude mít prostředky určené k boji proti nim. V pořadu ruské státní televize Vesti Nedeli to prohlásil tamní prezident Vladimir Putin.

Podle ruské hlavy státu je tato země lídrem ve vývoji nových typů zbraní.

„Tradiční potenciál, který máme k dispozici, nejen modernizujeme, ale zavádíme i nové komplexy. A v tomto smyslu lze s jistotou říci, že v tomto ukazateli jsme dnes jedničkou na světě,“ řekl Putin.

Dále prezident Ruské federace poznamenal, že stejné typy zbraní, jaké má dnes Rusko k dispozici, se v budoucnu objeví i u jiných předních vojenských sil.

„Říkám to vždy a nyní mohu zopakovat, že přední světové vojenské síly budou mít dozajista ty stejné zbraně, jaké má dnes Rusko, mám na mysli hypersonické zbraně. Ale zatím se od roku 2018 žádná taková zbraň neobjevila,“ dodal Putin.

Prostředky pro boj s hypersonickými zbraněmi

Prezident také dodal, že mezitím, co jiné země takové zbraně vytvoří, Rusko již bude mít prostředky určené k boji proti nim.

„(Tato hypersonická zbraň, pozn. red.) se objeví. Ale domnívám se, že naše partnery můžeme příjemně překvapit skutečností, že zatímco oni budou mít tuto zbraň, my s vysokou pravděpodobností budeme mít prostředky na boj s ní,“ řekl.

Myslí si také, že dnes nikdo nemůže tyto hypersonické rakety sestřelit.

„Dnes se jich nikdo nezmocňuje. Mají takovou rychlost, že je nemožné je zdolat. V tom spočívá jedinečnost našeho současného postavení. Znovu opakuji: s velkou pravděpodobností budeme mít do doby, než budou mít přední země světa hypersonické zbraně, prostředky na boj proti nim,“ uzavřel celou věc.

Rovnocenné postavení s USA ve vývoji komplexu jaderné obrany

Putin dále uvedl, že ve vývoji komplexu jaderné obrany v Rusku si stojí podobně jako Spojené státy, a to jak z hlediska nosičů, tak počtu hlavic. Nicméně, v perspektivním vývoji je Rusko lídrem.

Ruský prezident mimo jiné poznamenal, že poté, co se Sovětský svaz rozpadl, začaly intenzivní pokusy o to přetvořit svět podle obrazu těch, kteří se ve studené válce považovali za vítěze.

„Ve skutečnosti začali, zatímco zanedbávali převládající normy mezinárodního práva, překreslovat svět,“ podotkl s tím, že podle něj bylo zřejmé, že čím bolestivější to pro Rusko bude, tím slabší se stane.

„Udělali jsme toho opravdu hodně. A ve vývoji komplexu jaderné obrany udržujeme přibližně stejnou pozici jako Spojené státy, pokud jde o nosiče i počet hlavic. Stále jsme však lídry v perspektivním vývoji,“ uvedl ruský prezident.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CF5C
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0974 sec,0.0339 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,235kB