Čtvrtek 18 červen 2020
USA vypracovaly strategii obrany v kosmu v reakci na „ruskou hrozbu“   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:23:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany dokončilo přípravu „Strategie obrany v kosmu“. Ta byla vypracována jako odpověď na „velkou hrozbu“ ze strany Ruska a Číny, informovali v Pentagonu.

„Já bych řekl, že je stále ještě překonáváme (Rusko a Čínu – red.), pro nás ale jednoznačně existuje riziko s ohledem na to, jak oni rozvíjí své (vojenské – red.) možnosti. A to je velmi vážná hrozba,“ prohlásil zástupce Pentagonu při prezentaci strategie.

Zopakovali obvinění na adresu Číny a Ruska ohledně toho, že tyto země údajně plánují umísťovat zbraně v kosmu, nebo instalovat jiné zbraně namířené proti kosmickým silám USA.

Konkrétně se zástupce Pentagonu odkázal na prohlášení resortu z roku 2017, kdy bylo Rusko obviněno z toho, že jeden ze satelitů vypustil reaktivní střelu. Kromě toho byla vzpomenuta slova velitele kosmických sil USA o tom, že Rusko rozvíjí síly rádioelektronického boje pro hlušení amerických satelitů.

Zástupci Pentagonu odmítli hovořit o tom, jaké mají USA vojenské možnosti v současné době, či jaké plánují vytvořit v rámci nové strategie.

„Naše politika a strategie bere ohled na mnoho projektů našich soupeřů pro boj se satelity. Děláme akcent na garancích (plnění) kosmických misí, stabilitě a zadržování agrese proti USA, včetně agrese proti našim kosmickým systémům, systémům našich partnerů a spojenců,“ dodali v Pentagonu.

„Naše bojové možnosti budou bránit naše životní možnosti,“ uvedl a dodal, že Spojené státy vytvářejí své obranné strategie podle dohod o používání kosmu a podle národních zákonodárství.

Kroky NATO

Ministři obrany zemí NATO ve středu také projednali posílení raketového potenciálu Ruské federace a schválili kvůli tomu balíček politických a vojenských opatření, informoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

„Projednali rozšíření ruského raketového arsenálu a důsledky pro bezpečnost NATO. (…) V odpovědi na posílení potenciálu Ruska schválili ministři obrany balíček opatření,” prohlásil Stoltenberg.

Generální tajemník rovněž upozornil novináře, že část dotyčných opatření je tajná. Sdělil však, že někteří členové aliance se rozhodly investovat do posílení systému protivzdušné obrany a nákupu bojových letadel páté generace, jako je například stíhačka F-35. Síly aliance mají také údajně více cvičit a posilovat vlastní zpravodajské a konvenční vojenské kapacity.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CHtH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2301 sec,0.1724 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,225kB