Sobota 20 červen 2020
Britské ministerstvo zahraničí zareagovalo na Putinův článek o druhé světové válce   
Pridal tk Sobota 20 červen 2020 - 12:42:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dějiny by se neměly přepisovat kvůli zájmům té či oné země a vítězství nad nacistickým režimem se stalo možným díky statečnosti spojeneckých zemí a SSSR. V rozhovoru pro novináře to prohlásil mluvčí Ministerstva zahraničí Velké Británie. Tímto způsobem tak okomentoval článek ruského prezidenta Vladimira Putina o druhé světové válce.

„Naše společné dějiny se nesmějí využívat jako politický nástroj, a ani by se neměly přepisovat jednotlivými státy v jejich vlastních zájmech… Statečnost a obrovské oběti, které přinesly národy Velké Británie, Spojených států, SSSR a všech spojeneckých zemí, vedly k porážce nacistického režimu,“ řekl mluvčí britského resortu.
Připomeňme, že britské ministerstvo zahraničí pravidelně zveřejňuje dokumenty z Národního archivu, a to v souladu s platnými zákony.

Již dříve ruský prezident Vladimir Putin napsal článek o druhé světové válce, který nesl název Skutečné lekce 75. výročí druhé světové války. V něm představil vlastní názor na daný konflikt, jeho příčiny a postoj k němu v současném světě. Ruský lídr rovněž vyzval partnery, aby zachovávali historickou pravdu založenou na faktech, a posuzovali minulé události sebekriticky a nezaujatě. Podle jeho slov navíc Rusko bude vždy vděčné spojencům za pomoc při zásobování Rudé armády ve válečném období.

Mnichovská dohoda

Putin v článku obvinil řadu evropských politiků, konkrétně Poláky, z pokusů o utajení informací o Mnichovské dohodě o rozdělení Československa.

„V případě Mnichovské dohody, které se, kromě Hitlera a Mussoliniho, účastnili také britští a francouzští lídři, bylo Československo rozděleno za plného souhlasu Společnosti národů. Ve spojení s tím bych chtěl zmínit, že na rozdíl od mnohých jiných evropských lídrů té doby, Stalin se neúčastnil setkání s Hitlerem, který byl vítaným hostem v evropských hlavních městech,“ píše Putin ve článku pro americký magazín National Interest. Článek je přeložen z anglického jazyka.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CJJM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3661 sec,0.3147 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,160kB