Neděle 21 červen 2020
Teroristé an-Nusrá zaútočili na obce v Idlibu   
Pridal tk Neděle 21 červen 2020 - 06:02:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická skupina Fronta al-Nusrá opět ostřelovala několik obcí v syrské provincii Idlib, sdělil kontradmirál Alexandr Ščerbickij, šéf ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v SAR.

„Byly zaznamenány dva útoky na obec Hantutin, jedno ostřelování obce Melaj v provincii Idlib z pozic teroristické organizace Fronta an-Nusrá *,“ řekl na briefingu.
Kromě toho nebylo v minulém dni zaregistrováno ostřelování na území deeskalační zóny Idlibu ze strany nelegálních ozbrojených skupin kontrolovaných Tureckem, uvedl Ščerbickij.

Další pokusy teroristů

Nedávno jsme psali o tom, že bojovníci teroristické organizace Fronta an-Nusrá* se pokusili obsadit osadu Tanjara na jihu Idlibu. Informoval o tom ředitel Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii Alexandr Ščerbickij.

Podle jeho slov tehdy teroristé prorazili obranu a vstoupili do bojových útvarů syrské armády na 600 metrů. Útok však byl odražen opětovnou palbou letectva a dělostřelectva.

Jak uvedl Ščerbickij, vládní síly v této oblasti obnovily pozice. „Teroristé ztratili více než 30 lidí, kteří byli zabiti nebo zraněni. Zničeny byly tři pick-upy s těžkými kulomety,“ dodal. Kromě toho militanti vystřelili na čtyři osady v provinciích Idlib a Aleppo.

Účast Ruska a Turecka v překonání syrského problému

Ruská vojenská policie nadále hlídkuje v Aleppu a Hasace. Kromě toho pokračuje doprovod civilních vozidel na dálničním úseku M-4 mezi obcemi Ain Issa a Tell Tamr, organizovaný 25. května ruským Centrem pro smíření znepřátelených stran ve spolupráci s místními správami v syrských provinciích Rakka a Hasaka.

Kontradmirál uvedl, že speciální nepřetržitý komunikační kanál pro operační interakci mezi ruským Centrem pro smíření znepřátelených stran a tureckou stranou nadále funguje.

Ruská federace a Turecko jsou aktivními účastníky syrského urovnání. Rusko pomáhá syrské vládě v boji s teroristy od roku 2015 na žádost Damašku. Turecko, které hraničí se Sýrií, podniklo řadu operací proti teroristům a kurdským jednotkám, v syrském Idlibu má několik pozorovacích stanovišť.

Situace v Idlibu se vyhrotila poté, co teroristé dne 27. února podnikli velký útok na pozice syrské vládní armády, která zahájila odvetnou palbu. Podle zprávy ruského ministerstva obrany byli vystaveni ostřelování také turečtí vojáci, kteří se tam neměli nacházet. Při incidentu zahynulo 36 vojáků turecké armády, přes 30 jich utrpělo zranění. Ministerstvo obrany RF zdůraznilo, že ruské letectvo nebylo na tomto místě nasazeno.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CKaU


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1245 sec,0.0419 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,446kB